Business news from Ukraine

Як ефективно продати авто в Україні

Під ефективним продажем мається на увазі, перш за все, швидка та вигідна реалізація вживаного авто. Тут не враховуємо фактор удачі, коли за допомогою знайомих чи іншим приватним способом можна продати авто за один день. Це дуже рідкісні випадки, які є винятком із правил. Багатьом відомо, що приватна продаж машини, це, зазвичай, тривалий пошук покупця, зниження ціни у оголошенні, торг у капота, і навіть додаткові капіталовкладення у процесі продажу.
Справді ефективним способом є автовикуп у Києві та інших обласних та районних центрах. Він передбачає сервісні послуги спеціальних компаній, які мають право оцінювати та купувати авто.

Мінуси та плюси автовикупу
Як і в будь-якого іншого способу, автовикуп також має свої недоліки, їх кілька. По-перше, це оплата за послуги. Навіть найпопулярніша і найвигідніша компанія бере комісійний збір у розмірі від 5 % від ринкової вартості автомобіля. Однак цей відсоток не здасться таким високим, якщо прикинути трудові та фінансові витрати на приватний продаж. По-друге, складно підібрати компанію, яка відповідала б усім вимогам: влаштовувала за оцінкою, термінами, сервісними послугами, працювала у вказаному регіоні. Завжди існує ризик нарватися на шахраїв.
Про те, як вибрати хорошу компанію, йтиметься нижче, а поки що список переваг автовикупу:
• швидкі терміни угоди, хороша компанія не затягує процес, намагається все зробити за один день;
• угода укладається з наданням документів власника та компанії, вона абсолютно легальна;
• на будь-якому етапі клієнт має право на безкоштовну консультацію та юридичну підтримку;
• не потрібно думати про те, чи годиться транспортний засіб для автовикупу – компанії викуповують усі види, моделі та марки авто у будь-якому стані.

Вибір компанії з автовикупу
Достатньо перевірити по пошуку в інтернеті низку компаній, щоб сформувати уявлення про кожну. Компанії із серйозним та професійним підходом пропонують відкриті умови співпраці. Орієнтовну суму викупу автомобіля буде озвучено ще на ранній стадії. Досвідчені організації цінують свою репутацію і не підуть на махінації, спроби збити ціну, заморозити угоду або щось подібне, оскільки це негативно позначиться на рейтингу.
Однією з перших у списку найдосвідченіших компаній стоїть “ShopAvto“. Особливістю даної організації є те, що в штаті працюють не тільки професійні оцінювачі та фахівці з авторинку, але також юристи та економісти з великим досвідом роботи у цій сфері. Продумана логістика роботи дозволяє максимально швидко працювати з клієнтом: від першого дзвінка до остаточного викупу з виплатою грошей, як правило, проходить кілька годин.

Динаміка сальдо платіжного балансу України (млн дол)

Динаміка сальдо платіжного балансу України (млн дол)

за даними МВФ та НБУ

, ,

Нацбанк представив повний перелік банків-лідерів і банків-аутсайдерів за підсумками червня

Лідером по нарощуванню обсягу вкладів населення в червні залишився державний ПриватБанк, який за місяць збільшив їх на 21,08 млрд грн, або на 6,6%.

Як повідомляється на сайті Національного банку України (НБУ), слідом іде ще один представник держави – Ощадбанк: абсолютний приплив коштів населення в нього склав 5,74 млрд грн, а відносно – 4,2%.

У той же час, якщо в Приваті число вкладчиків збільшилося на 68,03 тис., в тому числі валютних – на 35,98 тис., то в Ощаді число вкладників скоротилося на 30,5 тис. при росте валютних на 2,8 тыс.

Найбільшу кількість вкладників у червні показав український Універсал Банк (monobank) – 114,91 тис., у сумі валовий – 48,1 тис. При такому збільшенні вкладників приріст вкладів склав 2,6%, або 1,16 млрд грн, що забезпечило банку четверту позицію.

Третю і п’яту заняли банки з іноземним капіталом – Укрсиббанк і Райффайзенбанк, в яких відповідно 40% і 30% належить Європейському банку реконструкції і розвитку (ЄБРР). Вклади в них збільшилися в червні відповідно на 1,59 млрд грн, або на 3,8% і на 1,09 млрд грн, або на 2%, а число вкладів – 6. і 10,1 тыс.

З довгої сторони списку ала банк, вклади в який за червень скоротилися на 943,5 млн г г 2,2%. У той час число вкладчиков збільшилося на 13,14 тис., що, ймовірно, пов’язано з картонним продуктом коли-небудь і і і завершено

Крім того, 386,7 млн ​​грн, або 1% коштів фізлиць було витрачено в червні ПУМБ. У тому числі більша частина відтоку – 224,7 млн ​​грн – прийшла на валютні вклади.

Відтік банка “Восток” – 103,7 млн ​​грн, або 2%.

Замикає нижню п’ятірку А-Банку, обсяг вкладів якого в червні скоротився на 74,7 млн ​​грн, або на 0,8%. В той же час по приросту вкладників – 59.08 тис. – З іншого боку, вам потрібно купити monobank і private bank, і можна провести транзакцію з 22,68 тисячами євро. нових вкладників.

В цілому, згідно з даними НБУ, в червні кошти фізособи в банках виросли на 30,36 млрд грн, або на 3,5% – практично всі за рахунок гривневих вкладів, так як валютні збільшилися всього на 0,17 млрд грн, або на 0 ,1%.

Тоді при бажанні знайдете в українських банках 01.07.22 і в динаміці вас (укр.)

, ,

Нацбанк провів зустріч із власниками десяти найбільших учасників ринку торгівлі іноземною валютою

Національний банк України провів зустріч із керівниками та ключовими власниками десяти найбільших учасників ринку торгівлі іноземною валютою у готівковій формі та попередив, що продовжуватиме здійснювати посилений нагляд за цим сегментом ринку фінансових послуг, зокрема шляхом проведення позапланових виїзних перевірок.

“Сторони обговорили актуальні питання діяльності небанківських фінансових установ в умовах військового стану та особливості дотримання оновленої регуляторної бази”, – йдеться у повідомленні на сайті НБУ у п’ятницю.

Згідно з ним, у конструктивному діалозі учасники зустрічі обговорили кроки ринку та регулятора, спрямовані на стабілізацію ситуації у готівковому сегменті валютного ринку, а також забезпечення захисту прав споживачів фінансових послуг.

“Регулятор наголосив учасникам ринку на необхідності дотримання вимог нормативно-правових актів Національного банку та недопущення спекуляцій”, – наголошується в релізі.

У ньому зазначається, що гравці ринку представлять свої конструктивні пропозиції щодо законодавчої ініціативи щодо запровадження авансової сплати приблизно 20 тис. грн. з кожного обмінника.

“Для забезпечення прозорої діяльності небанківських фінансових установ у готівковому сегменті валютного ринку та оперативного реагування на можливі виклики та погрози активний діалог регулятора з ринком триватиме й надалі”, – підсумував Нацбанк.

У релізі уточнюється, що зустріч відбулася за участю членів правління НБУ та його профільних департаментів.

Як повідомлялося, НБУ наприкінці липня звинуватив небанківські обмінники у штучній девальвації гривні, заборонив їм виставляти табло з курсами та ввів інші обмеження. На початку серпня регулятор також анулював ліцензії ФК “Константа М”, “ДСД Фінанс”, “24 онлайн” та “Фінансова гарантія”, яким належить близько 600 обмінників або 15% ринку валютообміну за порушення вимог валютного законодавства.

Регулятор також повідомив про позапланові виїзні перевірки небанківських обмінників, уточнивши, що на 10 серпня він провів 57 перевірок структурних підрозділів 19 компаній.

Крім того, за словами голови профільного комітету Ради з податків та фінансів Данила Гетьманцева, він зареєстрував розроблений НБУ законопроект про запровадження авансової сплати податку на прибуток для небанківських обмінників валют у розмірі трьох мінімальних зарплат (зараз – 19,5 тис. грн).

Глава Комітету пояснив, що аванс можна буде відняти з податку на прибуток за підсумками діяльності, однак якщо розмір цього податку менший або прибутку немає зовсім, то аванс все одно не буде повернутий.

Раніше член Ради НБУ Василь Горбаль вказував, що у 2021 році обсяг угод, здійснених небанківськими фінансовими установами через 4013 пунктів обміну, щодо купівлі валюти у готівковій формі становив 384,51 млрд грн, продажу – 384,06 млрд грн, тоді як сплата ними податку на прибуток – 7,1 млн. грн.

“За перше півріччя 2022 року через 3948 пунктів обміну купівля/продаж відповідно склали 82,46/81,94 млрд грн зі сплатою податку на прибуток 3,9 млн грн”, – наголошував він.

,

Державний та гарантований державою борг України з 2010 по 2022 роки. (млн. грн.)

Державний та гарантований державою борг України з 2010 по 2022 роки. (млн. грн.)

за даними МВФ та НБУ

Соляне родовище на Закарпатті може повністю забезпечити Україну технічною сіллю

ТОВ “Катіон Інвест” (с.Теребля Закарпатської обл.) розпочало розробку Буштинського соляного родовища на території Буштинської громади Тячівського району Закарпатської області, що дозволить повністю забезпечити потреби України в технічній солі, повідомив голова Закарпатської обласної військової адміністрації (ОВА) Віктор Микита у Facebook.

Він уточнив, що перші партії солі компанія розраховує видобути протягом півроку. Усього родовище дозволяє видобувати до 150 тис. тонн на місяць методом підземного вилучення через розташовані на поверхні землі свердловини.

“На жаль, через бойові дії на Донеччині зупинилося держпідприємство “Артемсіль”, яке забезпечувало 100% потреби країни. Для виконання окремих завдань з покриття продовольчої безпеки країни Закарпаття включилося до цієї складної, але надважливої роботи. Після попередніх геологічних досліджень виявили колосальний соляний пласт, який починається з 35м до 500 м”, – повідомив він.

За даними Микити, “Катіон Інвест” вже розпочав інженерні роботи з будівництва під’їзної дороги, розмітку бурових майданчиків, облаштував житло для працівників, а також закупив сучасне обладнання для глибокого промислового буріння.

“За інформацією фахівців, уже через шість місяців у нас буде перша видобута сіль. Родовище зможе забезпечити 100% потреби України в технічній солі, що постачається для утримання доріг у зимовий період. Зараз потреба країни в технічній солі – до 450 тис. тонн на сезон” , – Наголосив глава ОВА.

Крім того, планується розвиток інфраструктури підприємством для виробництва столової солі для потреб населення.

“Ми надали інвестору максимально сприятливі умови, домовилися про розгляд додаткових опцій у рамках індустріального парку, які дозволяють підприємству швидше розвиватися”, – підсумував Микита.

Згідно з Єдиним держреєстром юросіб та фізосіб-підприємців, ТОВ “Катіон Інвест” зі статутним капіталом 4,3 млн грн створено у 2014 році, 95% його акцій належить Валентину Кондратьєву та 5% – Ігорю Герею.

Як повідомлялося, держпідприємство “Артемсіль” (Соледар Донецької обл.), раніше найбільший виробник солі в Європі, у квітні зупинив на невизначений час роботу через вторгнення в Україну російських військ. Виробничий процес на підприємстві неможливий через обстріл Соледара росіянами, пошкодження його соляних копалень та інфраструктури.

В результаті Україна була змушена закуповувати сіль у Польщі, Румунії та Угорщині.
Раніше на ютуб каналі “Клуб Експертів” вийшов відео аналіз стану ринку солі в Україні та про шкоду та користь солі для організму людини. Детальніше дивіться відео за посиланням