Business news from Ukraine

“Континентал” розпочав збір врожаю озимих культур з 89,5 тис. га

Агрохолдинг “Контінентал Фармерз Груп” розпочав першу хвилю збору врожаю озимих культур, які вирощують на 89,5 тис. га, повідомила прес-служба агрохолдингу.

Згідно з повідомленням, у сезоні-2024 озимою пшеницею в агрохолдингу зайнято 43,2 тис. га, озимим ріпаком – 33,4 тис. га, озимим ячменем – 12,9 тис. га.

Жнива в “Контінентал” стартували з обмолоту озимого ячменю на кластері “Львів”, за яким вступили в жнива кластери “Галич”, “Буковина” і “Центр”. По завершенню збирання ячменю розпочнеться обмолот озимого ріпаку – у першій декаді липня. Збирання озимої пшениці прогнозується на середину липня, розповіли в агрохолдингу.

За інформацією операційного директора “Контінентал Фармерз Груп” Костянтина Шитюка, через особливості цьогорічної весни та пролонговану вегетацію озимини в агрохолдингу очікували дуже ранній старт жнив. Однак ситуацію змінила тривала посуха в травні, і лише на початку червня аграрії по всьому західному регіону отримали достатню кількість опадів, що нормалізувало тривалість розвитку культур.

“Збирання ячменю ми розпочали все ж таки значно раніше середніх строків: червневі опади практично не вплинули на його розвиток. А ось жнива озимого ріпаку та озимої пшениці розпочнуться у звичні терміни – в липні. До цьогорічної збиральної кампанії ми готувалися особливо серйозно з огляду на наявність суттєвих чинників невизначеності, пов’язаних із можливістю руху вантажного автотранспорту, переміщення техніки, змін законодавства про мобілізацію тощо. Відчувалися труднощі в постачанні запчастин, порушення в логістиці, але загалом навесні нам вдалося підготувати техніку, забезпечити ресурси і вийти на старт готовими на 100%”, – пояснив Шитюк.

В агрохолдингу зазначили, що елеваторні потужності “Контінентал” забезпечені генераторами для забезпечення безперебійної роботи під час перебоїв в електропостачанні та повністю готові приймати культури ранньої групи. Агрохолдинг також повністю забезпечений необхідною технікою для проведення жнив: частка орендованих одиниць не збільшилася порівняно з попередніми роками і становить близько 15%.

“Єдине питання, яке може негативно вплинути на жнивну кампанію, – забезпечення вантажними авто для вивезення врожаю, адже більшість перевізників не належать до галузей критичної інфраструктури”, – резюмували в “Контінентал”.

Агрохолдинг “Мрія” і компанія CFG, об’єднані під назвою “Контінентал Фармерз Груп”, працюють як єдиний бізнес із листопада 2018 року, коли “Мрія” уклала угоду з міжнародним інвестором Salic UK про продаж активів.

Salic заснована 2012 року. Її єдиним акціонером є Державний інвестиційний фонд Саудівської Аравії, який інвестує у виробництво сільськогосподарської та тваринницької продукції.

, ,

Україна продовжує нарощувати експорт молочних продуктів – “Інфагро”

Україна, незважаючи на невисокі ціни на світовому ринку, у травні наростила експорт більшості молокопродуктів, як порівняно з квітнем поточного року, так і порівняно з травнем 2023 року, повідомило інформаційно-аналітичне галузеве агентство “Інфагро”.

На думку експертів, причина цього – суттєве зростання обсягів переробки на тлі значно слабшого, ніж торік, зростання внутрішніх продажів. Серед основних товарних позицій Україна найменше експортує вершкове масло та сирні продукти. Порівняно з травнем минулого року помітно зріс експорт спредів, казеїну та сухої сироватки.

Разом з тим, обсяги імпорту молочної продукції (масла вершкового, сиру сичужного, сиру плавленого) у травні скоротилися. Всупереч очікуванням, перестав збільшуватися імпорт сиру. Це пов’язано з трендом до зростання цін на молоко і молокопродукти в Європі і, зокрема, в Польщі, основному постачальнику цього продукту в Україну, пояснили аналітики.

“У червні експорт молочних продуктів ще більше зросте, а імпорт, очевидно, знизиться”, – прогнозують в “Інфагро”.

Як повідомлялося, Україна в січні-березні 2024 року наростила експорт молочних продуктів більш ніж на 40%. Водночас імпортні поставки скоротилися, проте аналітики закликають вітчизняних виробників проводити розумну цінову політику, щоб не втратити завойовані позиції на внутрішньому ринку.

,

Німеччина надала Держприкордонслужбі України 41 вантажівку Mercedes Arocs

Німеччина посилила боєздатність прикордонних загонів бригадного типу, надавши 41 великогабаритний транспортний засіб, а саме вантажівки Mercedes Arocs, повідомляє пресслужба Державної прикордонної служби України в телеграм-каналі.

“Я і вся Державна прикордонна служба щиро вдячні Федеральному уряду Німеччини, Міністерству закордонних справ Німеччини в особі міністра Анналени Бербок, за цю ініціативу і реальну підтримку України та прикордонної служби”, – зазначив голова Держприкордонслужби України Сергій Дейнеко.

Вантажівки урочисто передав надзвичайний і повноважний посол Німеччини в Україні Мартін Єгер. Завдяки їм покращиться логістика на фронті.

, , ,

У 2,1 рази більше електрокарів ввезли в Україну у 2024 році

Які марки користуються найбільшим попитом?

Рекордні 20,8 тисяч електроавто ввезли в Україну за 5 місяців 2024 року. Попри відключення світла, попит на електрокари виріс у 2,1 рази за рік.

Кількість електроавто зростає рік до року. Так, цьогоріч ввезли рекордну кількість таких машин — 20 785. Це у 2,1 рази більше, ніж за аналогічний період 2023 року, коли було ввезено 9 736 електрокарів.

Загалом на електроавто припадає 12,9% від загальної кількості імпортованих автівок.

Серед усіх електрокарів найбільшим попитом в українців користується TESLA — 4 742 автівки. На другому місці — VOLKSWAGEN: 3 194 електроавто, а замикає трійку лідерів  NISSAN — 3 034 електрокари. Найзатребуванішими моделями серед “електричок” стали NISSAN LEAF, TESLA MODEL 3 та VOLKSWAGEN ID.4.

Лідером серед регіонів з ввезення електрокарів стала Львіщина — 13,5%, за нею йдуть Київ (13,1%) та Одеська область (9,3%).

https://opendatabot.ua/analytics/electrocars-2024-5

На 13% більше заробили лідери добувної промисловості у 2023 році

Понад 365 млрд грн доходу отримали компанії-лідери добувної промисловості минулоріч за даними Індексу Опендатабота. Їх сукупний дохід зріс на 13% порівняно з першим роком повномасштабної. Більше половини сукупного доходу топу припадає на 2 державні компанії. Ще 6 компаній належать групі СКМ Ріната Ахметова.

365,26 млрд грн склав сукупний дохід лідерів добувної промисловості у 2023 році за даними Індексу Опендатабота. Це навіть на 11% більше, аніж до початку повномасштабної війни.

Лідує у цьогорічному Індексі державна “Укрнафта”, яка збільшила дохід у 2,3 рази за 2023 рік — до 95,17 млрд грн. Це 26% від сукупного доходу усього топ-10 добувної промисловості. До того ж, “Укрнафта” також отримала найбільший прибуток серед усіх компаній топ-10: 25,74 млрд грн.

Минулорічний лідер, компанія “Укргазвидобування”, перемістилася на друге місце. Незважаючи на те, що компанії вдалось збільшити дохід на 9%, її чистий прибуток зменшився у 19 разів до 3,14 млрд грн у 2023 році. Основною діяльністю “Укргазвидобування” є видобуток природного газу.

Загалом ці дві державні компанії заробили половину від усього доходу лідерів добувної промисловості: 189 млрд грн.
Ще 41% доходів лідерів розділили між собою шість компаній групи СКМ Ріната Ахметова: 149,67 млрд грн. П’ять з них отримали чистий прибуток на суму 32,35 млрд грн. Лише Центральний ГЗК зазнав збитків у розмірі 1,33 млрд грн.
Серед компаній групи СКМ, що збільшили свій дохід у 2023 році, варто виділити Північний ГЗК (+44%), Збагачувальну фабрику Свято-Варваринську (+32%) та ШУ Покровське (+14%). Водночас, доходи Нафтогазвидобування та Центрального ГЗК зменшилися на 35% і 31% відповідно, а ДТЕК Павлоградвугілля — на 6%.
До Індексу також увійшли дві компанії FERREXPO AG, пов’язані з Костянтином Жеваго. Їх сукупний дохід за 2023 рік зменшився майже на третину порівняно з 2022 роком: Полтавський ГЗК — на 33%, Єристівський ГЗК — на 32%. Однак ці дві компанії зуміли отримати сукупний прибуток у розмірі 970,7 млн грн.
Загалом девять з десяти компаній, що потрапили до Індексу, змогли отримати прибутки минулоріч — 62,11 млрд грн. До порівняння, у 2022 році прибутковими виявилось лише 6 компаній з десяти.
Хто вибув з топу?
До цьогорічного Індексу не потрапили Інгулецький ГЗК, дохід якого зменшився на 32%, та Укрнафтобуріння (-38%), яке раніше входило до групи компаній Ігоря Коломойського та перейшло у власність держави за рішенням суду. Наразі Укрнафтобуріння знаходиться під управлінням “Укрнафти”.

https://opendatabot.ua/analytics/index-mining-industry-2024

 

, , , ,

“Запоріжкокс” отримав 400 млн грн прибутку 2023 року і спрямував прибуток за I кв. 2024 на дивіденди

ПрАТ “Запоріжкокс”, один із найбільших в Україні виробників коксохімічної продукції, за підсумками 2023 року отримало чистий прибуток у розмірі 399,840 млн грн, який залишило нерозподіленим.

Згідно з протоколом загальних зборів акціонерів ПрАТ, що відбувся 30 квітня, копією якого володіє агентство “Інтерфакс-Україна”, у зборах взяли участь обидва акціонери – Metinvest B. V. (Нідерланди), що володіє 57,2347% акцій підприємства, і МК “Запоріжсталь”, що володіє 42,7653% акцій.

Збори затвердили звіт наглядової ради за 2023 рік, визнавши її роботу задовільною. Акціонери також визнали роботу виконавчого органу товариства задовільною, взяли до відома результати аудиту та затвердили результати фінансово-господарської діяльності заводу за минулий рік, визначили порядок розподілу прибутку та попередньо надали згоду на укладення значних правочинів.

Крім того, внесли зміни та доповнення до трудового договору з виконавчим директором.

Згідно з протоколом інших загальних зборів акціонерів ПрАТ, що відбулися 13 червня поточного року, копією якого також володіє агентство, у зборах взяли участь обидва акціонери – Metinvest B. V. (Нідерланди) і МК “Запоріжсталь”.

Підприємство в січні-березні 2024 року отримало чистий прибуток у розмірі 289 млн 834,763 тис. грн, який було вирішено спрямувати на виплату дивідендів за 2024 рік. При цьому на одну просту акцію припадає майже 2,43 грн дивідендів.

Радою директорів товариства (протокол №3 від 14 червня 2024 року) ухвалено рішення щодо встановлення дати складення переліку осіб, які мають право на одержання дивідендів, порядку та строку їх виплати. Дата початку виплати дивідендів – 1 липня 2024 року, дата закінчення виплати дивідендів – 13 грудня 2024 року включно.

Як повідомлялося, “Запоріжкокс” за підсумками січня-вересня 2023 року отримав чистий прибуток у розмірі 163,576 млн грн, тоді як аналогічний період 2022 року завершив із чистим збитком 385,255 млн грн. Нерозподілений прибуток на кінець вересня-2023 становив 3 млрд 131,849 млн грн.

Завод завершив 2022 рік із чистим збитком 249,382 млн грн, тоді як 2021 року отримав чистий прибуток 2 млрд 997,541 млн грн. Завод у 2020 році наростив чистий прибуток на 72,2% порівняно з попереднім роком – до166,436 млн грн.

Підприємство відвантажує продукцію на внутрішній ринок, у Європу, Туреччину, Канаду. Структура продажів хімічної продукції у 2022 році мала такий вигляд: 50,4% – внутрішній ринок, 49,6% – експортні поставки.

“Запоріжкокс” володіє повним технологічним циклом переробки коксохімічних продуктів.

Metinvest B. V. (Нідерланди) володіє 57,2347% акцій підприємства, “Запоріжсталь” – 42,7653%.

Статутний капітал компанії – 1,193 млн грн, номінал акції – 0,01 грн.

“Метінвест” є вертикально інтегрованою гірничодобувною групою компаній. Його основні акціонери – група СКМ (71,24%) і “Смарт-холдинг” (23,76%), які спільно керують компанією.

ТОВ “Метінвест Холдинг” – керуюча компанія групи “Метінвест”.

, ,