Business news from Ukraine

Доходи українських телеком-операторів від міжнародного роумінгу збільшилися до 4 млрд грн у 2023 році

Обсяг доходів телеком-операторів від послуг міжнародного роумінгу в Україні у 2023 році зріс у 1,3 раза порівняно з 2022 роком – до 3,96 млрд грн та у 3,3 раза більший, ніж у 2021 році, випливає зі звіту Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку (НКРЕКП) у четвер.

“Зазначене пов’язано з вимушеною міграцією населення України до інших країн світу, насамперед до держав-членів ЄС, унаслідок повномасштабного вторгнення РФ на територію України”, – сказано у звіті.

Доходи від послуг мобільного зв’язку 2023 року збільшилися на 9% – до 61,7 млрд грн. Із цієї суми 41 млрд грн (66,4% у загальному обсязі) припадали на передачу даних. У тому числі доступ до мережі інтернет – 7,4 млрд грн (12%) склали послуги голосової телефонії, 1,1 млрд грн (1,8%) – послуги перенесення номерів.

, ,

“Укрнафта” почала бурити нову свердловину на заході країни

ПАТ “Укрнафта” почало бурити нову розвідувальну нафтову свердловину на родовищі, розташованому на заході України.

“Це буде розвідувальна свердловина проектною глибиною 1211 м. Прогнозний початковий дебіт – 22,6 тонни нафти на добу. Продуктивний горизонт – стрийські відклади”, – повідомляють у прес-релізі компанії в четвер.

Будівництво свердловини виконує підрядник – ТОВ “Навігатор комплект”, який був визначений на онлайн-платформі закупівель Prozorro.

“Варто зазначити, що послідовно з одного майданчика підрядник буритиме три свердловини”, – зазначили в товаристві.

Як повідомлялося, “Укрнафта” 2023 року збільшила видобуток нафти з конденсатом на 3% (на 39,9 тис. тонн) порівняно з 2022 роком – до 1 млн 409,9 тис. тонн, газу – на 5,8% (на 60,4 млн куб. м), до 1 млрд 97,4 млн куб. м.

Компанія ставить стратегічною метою до 2027 року подвоїти видобуток нафти і природного газу до 3 млн тонн і 2 млрд куб. м відповідно.

Найбільшим акціонером “Укрнафти” є НАК “Нафтогаз України” з часткою 50%+1 акція. 5 листопада 2022 року ставка Верховного головнокомандувача ЗСУ ухвалила рішення про передачу державі частки корпоративних прав компанії, що належали приватним власникам, якою зараз управляє Міноборони.

У Київській області завтра очікується сильний вітер, перший рівень небезпеки

Укргідрометцентр попереджає про небезпечні метеорологічні явища в Київській області в п’ятницю, 29 березня – пориви вітру вдень сягатимуть 15-20 м/с, І рівень небезпечності.

“Попередження про небезпечні метеорологічні явища по Київській області. Хмарно з проясненнями. Вночі невеликий, вдень помірний дощ. Вітер південно-західний з переходом на північно-західний, 7-12 м/с, вдень пориви 15-20 м/с”, – ідеться в повідомленні Укргідрометцентру в Телеграм-каналі в четвер.

Температура по області вночі 4-9° тепла, вдень 11-16°; у Києві вночі 6-8° тепла, вдень 12-14°.

“29 березня вдень пориви вітру 15-20 м/с, І рівень небезпеки, жовтий”, – зазначено в повідомленні Укргідрометцентру.

,

“Слов’янські шпалери – КФТБ” наростила чистий прибуток у 7,7 раза

АТ “Слов’янські шпалери – КФТБ” (раніше – Корюківська фабрика технічних паперів, Чернігівська обл.), провідний український виробник шпалер, у 2023 році отримало чистий прибуток, за попередніми даними, у розмірі 47,68 млн грн, що майже в 7,7 раза більше за аналогічний показник 2022 року.

Згідно з оголошенням про проведення 30 квітня загальних зборів акціонерів за підсумками роботи у 2023 році, отриманий прибуток розподіляти не планується.

За даними ресурсу Clarity-project, на початок поточного року нерозподілений прибуток компанії становив 1 млрд 908 млн грн.

Як повідомлялося, у 2022 році фабрика скоротила чистий прибуток у сім разів до попереднього року – до 6,22 млн грн.

Акціонери на зборах планують, зокрема, переобрати склад наглядової ради.

За даними НКЦПФР на третій квартал 2023 року, 56,12% акцій АТ належало ТОВ “Славіч-Інвест”, ще 24,991% – ТОВ “Торговий дім “Славіч” (обидва – Корюківка).

АТ “Слов’янські шпалери-КФТБ” – одна з найбільших європейських шпалерних фабрик, випускає понад 10 видів шпалер від економ-сегмента (паперові, дуплексні, акрилові) до шпалер преміум-класу (вінілові, на флізеліновій основі, шпалери гарячого тиснення).

Як повідомлялося, КФТБ у 2023 році випустила 16,2 млн умовних шматків шпалер – на 19% більше, ніж роком раніше, обсяг виробництва збільшився на 38,2% – до 1 млрд 249 млн грн.

, ,

ЦГЗК модернізував обладнання з випуску окатишів для підвищення працездатності

Центральний гірничо-збагачувальний комбінат (ЦГЗК, Кривий Ріг Дніпропетровської обл.), що входить до групи “Метінвест”, модернізував обладнання для виробництва окатишів.

Згідно з прес-релізом компанії, на фабриці огрудкування завершено капітальний ремонт комплексу обладнання випалювальної машини ОК-324.

Уточнюється, що режим роботи технологічного обладнання на фабриці огрудкування безперервний, цілодобовий і становить понад 7,5 тис. годин на рік, тому до його технічного стану підвищений рівень уваги. Ремонтні роботи проводилися в рамках програми оптимізації технологічного процесу виробництва окатишів.

“Однією з ключових ділянок було відновлення вогнетривкої кладки горна випалювальної машини та ремонт шести форкамер. Це є вирішальним для збереження теплоізоляції горнового простору випалювальної машини і дасть змогу уникнути руйнування цегляного покриття, забезпечити безперервну роботу в міжремонтний період”, – пояснив заступник начальника фабрики огрудкування ЦГЗК Андрій Іванов.

Як повідомляється, під час ремонту було впроваджено й експериментальне рішення про нанесення торкрету бетону на поверхню форкамер №9 і №10. Це може істотно збільшити стійкість вогнетривкої ізоляції за рахунок зниження впливу біопалива. Додатково полагоджені краплевловлювачі димососів Д2 і Д5, повністю замінено три секції краплевловлювача №2 димососа Д2. Це сприятиме зменшенню викидів і поліпшенню газодинаміки теплового потоку.

Встановлений валоповорот димососа Д3 скоротить час роботи обладнання під час зупинки фабрики на планові ремонти, сприятиме зниженню витрат енергоресурсів, підвищить надійність обладнання. Крім того, проведено техобслуговування конвеєрного транспорту, зокрема проведено заміну роликів, ущільнень, футерування перевантажувальних вузлів.

ЦГЗК входить до п’ятірки найбільших виробників гірничорудної сировини України. Спеціалізується на видобутку і виробництві залізорудної сировини – концентрату й окатишів.

ЦГЗК входить до групи “Метінвест”, основними акціонерами якої є ПрАТ “Систем Кепітал Менеджмент” (СКМ, Донецьк) (71,24%) і група компаній “Смарт-холдинг” (23,76%).

Керуючою компанією групи “Метінвест” є ТОВ “Метінвест Холдинг”.

,

Рудник “Суха Балка” скоротив прибуток у 4,2 раза, акціонери спрямують його на поповнення оборотних коштів

Рудник ПрАТ “Суха Балка” (Кривий Ріг Дніпропетровської обл.), що входить до групи DCH Олександра Ярославського, за підсумками 2023 року знизив чистий прибуток у 2,7 раза порівняно з 2022 роком – до 114,837 млн грн із 487,878 млн грн.

Згідно з порядком денним загальних зборів акціонерів компанії, з початком голосування 18 квітня і закінченням 30 квітня поточного року, які відбудуться дистанційно, акціонери мають намір затвердити звіти і спрямувати чистий прибуток за 2023 рік на поповнення обігових коштів.

Крім того, акціонери мають намір внести зміни до статуту та інших внутрішніх документів, зокрема скасувати низку положень, а також припинити повноваження чинних членів наглядової ради та обрати нових. Ліквідувати ревкомісію як орган управління, розглянути звіт суб’єкта аудиторської діяльності (незалежного аудитора) та затвердження заходів за результатами його розгляду.

Також планується схвалити значні правочини, зокрема – договори про надання поворотної фінансової допомоги, укладені між копальнею та ТОВ “Девелопмент Констракшин Холдинг” у 2023-2024 роках. на загальну суму 1,150 млрд грн без ПДВ.

Як повідомлялося, ПрАТ “Суха Балка” за підсумками 2022 року знизило чистий прибуток у 2,7 раза порівняно з 2021 роком – до 487,878 млн грн з 1 млрд 326,460 млн грн.

Також повідомлялося, що рішенням позачергових зборів акціонерів ПрАТ “Суха Балка” від 10 липня 2023 року на виплату дивідендів було спрямовано 1 млрд 4,865 млн грн із нерозподіленого прибутку за 2008, 2010 і 2011 рр.

Рудник “Суха Балка” – одне з провідних підприємств гірничодобувної галузі в Україні. Видобуває залізну руду підземним способом. До його складу входять шахти “Ювілейна” та ім. Фрунзе. Фрунзе.

Група DCH у травні 2017 року придбала рудник у групи Evraz.

За даними НДУ на третій квартал 2023 року, Ярославському, який позначений як нерезидент України (громадянин Великої Британії – ІФ-У), безпосередньо належить 77,4193% акцій рудника, фізособі-резиденту Артему Александрову – 20%.

Статутний капітал ПрАТ “Суха Балка” становить 41,869 млн грн, номінал акції – 0,05 грн.

, , ,