Business news from Ukraine

КЛУБ ЕКСПЕРТІВ ПРОДОВЖИВ СЕРІЮ ПЕРЕДАЧ ПРО ПОЛІТИЧНІ ІДЕОЛОГІЇ

Клуб Експертів продовжує цикл відеопередач присвячених політичним ідеологіям. Друга передача присвячена найпоширенішій у світі ідеології-лібералізму.
Як заявив спікер передачі, експерт-політолог Данило Богатирьов: «Цей випуск присвячений основним особливостям лібералізму як політичної течії, у цьому випуску вирішив наголосити на історії лібералізму та його сучасному стані».
У випуску розглядаються такі поняття як міщанство та формування класів, приділено увагу формуванню ієрархії в суспільстві, яке, на думку експерта, обумовлювалося не капіталом, а саме соціальним становищем та усуненням цих засад.
З іншого боку, докладно аналізуються буржуазні революції у Європі.
У відео докладно описуються основи лібералізму, закладені в працях Джона Вока.
У випуску експерт-політолог Данило Богатирьов розповідає про соціальні договори постреволюційного періоду, систему розподілу влади, формування нових соціальних правил життя суспільства.
Також у випуску міститься аналіз праць Адама Смітта, про ліберальну економічну теорію та теорію невидимої руки ринку.
Канал Клуб Експертів присвячений політології, економіці, науці, футурології, він містить експертні думки та аналіз обговорюваних тем. Канал активно розвивається та збирає думки експертів на найцікавіші теми.
Дивіться цей випуск за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=x7TkPUu6vw0
Підписатися на канал можна за посиланням: https://www.youtube.com/channel/UC4plQ0XBaoLOKPIXrb1aMGQ

, , ,

MONOBANK РОЗПОЧАВ БЕТА-ТЕСТУВАННЯ ПРОГРАМИ MONO INVEST

Віртуальний monobank з 24 січня розпочав бета-тестування програми для купівлі акцій mono invest, повідомив співзасновник банку Олег Гороховський.

“Є контакт! Відправляємо запрошення (на встановлення та тестування програми – ІФ) у порядку черги на передзамовленні”, – написав він у Telegram-каналі у понеділок.

Раніше Гороховський уточнював, що станом на 20 січня monobank отримав 240 тис. заявок на тестування, які він планує обробляти весь лютий, щоб уже в березні застосунок став доступним для всіх клієнтів.

“У нас можна буде купувати всі папери зі списку S&P500 (на старті) та кілька найпопулярніших ETF (з 1 лютого)”, – зазначив співзасновник.

За його словами, минулого тижня виникла регуляторна проблема, яка могла повністю заблокувати старт проекту. “Від розпачу мені довелося звернутися по допомогу до голови Офісу президента Андрія Єрмака, з яким до цього я не був знайомий. На превеликий подив Офіс президента в особі (заступника глави офісу ОП) Ростислава Шурми разом із головою Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку Русланом Магомедовим вирішили нашу проблему за один (!) день”, – наголосив Гороховський.

За даними агентства “Інтерфакс-Україна”, йдеться про “сплячу” статтю українського законодавства, коли зберігач може відкрити рахунок в іноземній фінансовій установі (а не лише в Національному депозитарії) і бути у такий спосіб номінальним держателем паперів. Її реалізація дасть змогу забезпечити підтвердження прав власності клієнтів mono invest на іноземні цінні папери, проте вона потребує ще деяких регуляторних дій.

Відповідно до попередньо оголошених даних, monobank у своєму застосунку не заводитиме акції для клієнтів на рахунки депозитарію в Україні, а надасть можливість здійснювати операції через міжнародного брокера Exante.

Гороховський також попередив потенційних клієнтів відповідально ставитися до цього нового виду інвестицій. “… усі ринки майже на максимумах, і будь-який “чорний лебідь” може призвести до ефекту доміно. Тому важливо пам’ятати, що спекуляції з акціями – це рулетка, в якій виграє лише казино. Якщо ви дійсно хочете купити акції, рекомендую розглядати ці вкладення як довгострокову інвестицію, а не легкий заробіток за кілька днів”, – написав він.

Як повідомлялося, про запуск власних мобільних застосунків для інвестицій або подібні плани вже заявило кілька українських компаній і банків. За повідомленням Альфа-Банку, всі розрахунки здійснюються у гривні, а цінні папери зараховуються на рахунок зберігача в Україні. Для клієнтів встановлено мінімальний поріг для інвестування від однієї акції (загалом вартість однієї акції – близько 4 тис. грн, еквівалент $150). Торгова сесія доступна у робочі дні з 16:30 до 23:00. Банк є податковим агентом клієнта, податки стягуватимуть з інвестиційного прибутку в момент продажу акцій.

Фінансова група ICU наприкінці жовтня 2021 року запустила платформу ICU Trade – інформаційний сайт online.icu та торговельну систему ICU Trade, яка дає змогу інвесторам торгувати ОВДП онлайн із миттєвими гарантованими розрахунками, зокрема з мобільних пристроїв.

Інвестиційна компанія Dragon Capital та сайт “Мінфін” із придбаного Dragon 2021 року Treeum Holdings Limited заявили про плани запуску в першому кварталі 2022 року мобільного застосунку Multi Invest для широкої аудиторії приватних інвесторів із мінімальною сумою інвестицій від 1 тис. грн.

Торговець цінними паперами “БТС Брокер” (Київ) також планує запустити мобільний застосунок із торгівлі облігаціями внутрішньої державної позики на початку 2022 року.

, ,

ЗАПАСИ ВУГІЛЛЯ НА СКЛАДАХ ЦК УКРАЇНИ ЗА ТИЖДЕНЬ ЗБІЛЬШИЛИСЯ НА 4,7%

Запаси вугілля на складах теплових електростанцій генкомпаній (ГК ТЕС) України у період з 17 до 24 січня 2022 року збільшились на 4,7% (на 31,9 тис. тонн) – до 713,4 тис. тонн, свідчать дані Міністерства енергетики.

За розрахунками агентства “Інтерфакс-Україна”, від початку року запаси зросли в 1,6 раза (на 31 грудня 2021 року – 435,7 тис. тонн), а також майже в 1,6 раза, ніж роком раніше (на 25 січня 2021 року – 455,3 тис. тонн).

Як повідомлялося, на ГК ТЕС 1-30 грудня 2021 року було поставлено 1 млн 842,5 тис. тонн вугілля (+12,8% до листопада-2021), зокрема українського видобутку – 1 млн 440,3 тис. тонн (+6,5%), імпортного – 402,2 тис. тонн (+43,4%).

Дані: Міненерго

,

“УКРАВТОДОР” ЗАТВЕРДИВ ПЛАН ЗАХОДІВ ЩОДО ПІДТРИМКИ ЕЛЕКТРОМОБІЛЬНОСТІ

Державне агентство автомобільних доріг України (“Укравтодор”) затвердило план заходів щодо підтримки електромобільності, підготовлений британськими консультантами спільно з “Укравтодором”.

Як повідомила пресслужба Міністерства інфраструктури у четвер, документ містить низку рішень, які сприятимуть упровадженню електротранспорту в Україні, а також дає змогу оцінити їх вплив на модель фінансування “Укравтодору”, зокрема у розрізі надходжень до Дорожнього фонду.

“Останні декілька років попит на сучасний електротранспорт в Україні постійно зростає. Так, наприклад, у 2021 році придбано та поставлено на облік на 19 % більше електрокарів, ніж у 2020 році. Однак у загальній структурі їх все ще мало: за минулий рік першу реєстрацію отримали 620,7 тис. автомобілів, з них лише 1,4 % – з електродвигуном. Серед стримувальних факторів – відсутність базової інфраструктури. Наразі у нас мала кількість зарядних станцій, особливо, коли йдеться про міжрегіональні подорожі. Тому власне підтримка “Укравтодору”, який відповідає за розвиток державних доріг, тут є ключовою”, – наведено слова міністра інфраструктури Олександра Кубракова.

Він також акцентував, що з розвитком електромобільності постає питання стабільності фінансування робіт з утримання, оновлення та будівництва доріг. Адже одним із ключових джерел наповнення Дорожнього фонду є стягнення акцизу з палива. У випадку з електромобілями акциз оплачується за реєстрацію, проте надалі їх власники не платитимуть жодного акцизу з палива.

“Розроблений план дає змогу побачити взаємозв’язок розвитку електромобільності та стабільності фінансування “Укравтодору”. Попередній висновок вказує на те, що хоча частка електромобілів у обсягах продажу є обмеженою, загальний ефект, зумовлений зростанням рівня моторизації, компенсуватиме вплив зростання частки електромобілів на фінансове забезпечення “Укравтодору”, – додав міністр.

Так, ключовими напрямами цього плану є: розвиток мережі зарядних пунктів на автомобільних дорогах державного значення; розробка та впровадження заходів щодо забезпечення стійкості фінансування доріг; сприяння електрифікації транспортних засобів у сфері шляхового господарства.

“Станом на 1 січня 2022 року в Україні зареєстровано понад 33 тис. електромобілів. Лише минулого року українці придбали 8,8 тис. авто з електродвигуном. Відповідно до стратегічних цілей держави, кількість електромобілів має зрости в рази. Щорічну кількість реалізацій авто з електродвигуном плануємо збільшити більше ніж у 10 разів до 2030 року. Це неможливо без забезпечення доріг відповідною інфраструктурою для електротранспорту. Розробка плану заходів допоможе “Укравтодору” належним чином реалізувати і фінансові, й інженерні рішення для розвитку електромобільності”, – сказав перший заступник голови “Укравтодору” Андрій Івко.

, ,

США ПЕРЕДАЛИ УКРАЇНІ ЩЕ МАЙЖЕ 1 МЛН ДОЗ ВАКЦИН PFIZER – ПОСОЛЬСТВО

Уряд США передав Україні ще майже 1 мільйон доз вакцин Pfizer проти коронавірусної інфекції COVID-19, повідомило у вівторок посольство США в Україні.

“Ця поставка ЮНІСЕФ через глобальний фонд COVAX є частиною глобальної допомоги у забезпеченні українців важливим захистом від хвороби, особливо під час поширення варіанту Omicron”, – ідеться у повідомленні посольства у Twitter.

Як повідомлялося, в останні дні 2021 року в МОЗ повідомили про домовленості щодо закупівлі 25 млн доз вакцини Comirnaty/Pfizer та 6,5 млн доз вакцини CoronaVac у 2022 році. Попередньо ще очікувалося майже 10 млн доз за програмою Covax.

Наказом МОЗ від 6 січня 2022 року рекомендовано вводити бустерну дозу вакцин людям старше 18 років, які отримали дві дози вакцини понад шість місяців тому. Для бустерної дози перевагу надають м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty від Pfizer-BioNTech, незалежно від того, якою вакциною було щеплено людину. Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендується вводити бустерну дозу вакциною Pfizer.

, ,

ATLAS BUKOVEL ТА PARIMATCH UKRAINE ЗАПРОШУЮТЬ НА ВИСТУП РЕП-ГУРТУ KALUSH

Atlas Bukovel та Parimatch Ukraine знову повернулися у гори, щоб зарядити всіх атмосферою улюбленого фестивалю. Другий сезон поспіль на курорті Буковель фанатів зимового відпочинку чекає Apres Ski, відомий світовий формат відпочинку після катання, який стає все більш популярним і в Україні! Вхід на локацію, яка працює з 10:00 до 22:00 безкоштовний.

Сніг, драйвова музика на неймовірній локації просто неба (Витяг 7, біля верхнього паркування) та безліч розваг на будь-який смак. Грай у настільний футбол, демонструй рівновагу на балансборді, вигравай круті подарунки на колесі фортуни або просто можеш почилити після катання.

DJ-зона із найкращою музикою відкрита щодня, а додаватимуть сил бар із коктейлями, глінтвейнами та зігріваючими напоями та фудкорт з вуличною їжею. І це ще не все, 22 січня разом з тобою відкриватиметься реп-гурт Kalush. Приходь і роби кач разом з Parimatch.

Parimatch Ukraine, перший спортивний партнер Atlas Bukovel, також підготував власні активності, щоб зробити найкрутішу розважальну зону на найкращому гірськолижному курорті України ще цікавішою.