Business news from Ukraine

ЕКСПЕРТИ PWC В УКРАЇНІ РОЗРОБИЛИ БЕЗКОШТОВНИЙ ДОВІДНИК ІЗ ПРОГРАМИ АВТОРИЗОВАНОГО ЕКОНОМІЧНОГО ОПЕРАТОРА (АЕО)

Команда PwC В Україні є драйвером імплементації концепції АЕО з початку її активної розробки в Україні та вже допомогла першому бізнесу в Україні отримати статус АЕО.

Завдяки 15-річному досвіду і унікальній для України експертизі спеціалісти PwC підготували довідник, який вміщує повну інформацію про статус АЕО, компанії, які можуть його отримати, детальний огляд процедури отримання та перешкод на цьому шляху, порівняльний аналіз переваг та спрощень для бізнесу, які надає цей статус.

Довідник доступний для завантаження онлайн українською та англійською мовами.

“Я щиро сподіваюсь, що український бізнес матиме змогу оцінити переваги використання програми АЕО та її спеціальних спрощень, і це підвищить рівень довіри до митних органів”, – зазначила Віта Мірошниченко, керівник практики Митного регулювання та Міжнародної торгівлі, автор гіду з програми АЕО, PwC в Україні.

, ,

ЗАБОРГОВАНІСТЬ ІЗ ЗАРПЛАТИ В УКРАЇНІ ЗРОСЛА НА 7,2% – ДЕРЖСТАТ

Загальна заборгованість із виплати заробітної плати в Україні у червні цього року збільшилася на 7,2%, із початку року – на 37,6% і на 1 липня становить 3,593 млрд грн, повідомила Державна служба статистики (Держстат) у середу.

За її даними, сума заборгованості із зарплати на підприємствах, які перестали подавати звіти протягом 2019-2020 рр., на цю саму дату становить 158,6 млн грн.

Як повідомляє статвідомство, скорочення заборгованості із заробітної плати у червні-2021 зафіксовано в Закарпатській (на 23,6%), Хмельницькій (на 12,8%) та Сумській (на 0,6%) областях.

При цьому зростання заборгованості з виплати зарплати спостерігалося в Луганській (удвічі), Львівській (на 25%), Рівненській (на 23,7%), Кіровоградській (на 13,1%), Чернігівській (на 12,8%), Тернопільській (на 12,1%) і Дніпропетровській (на 11,1%) областях.

Держстат уточнює, що в галузевому розрізі у червні 2021 року заборгованість із виплати заробітної плати зросла у сфері фінансової та страхової діяльності втричі (до 0,7 млн грн), охорони здоров’я – на 20,6% (до 84,11 млн грн), у сфері мистецтва, спорту, розваг та відпочинку – на 12% (до 1,95 млн грн), держуправління, оборони та обов’язкового соцстрахування – на 11,5% (до 6 млн грн), професійної, наукової й технічної діяльності – на 11,4% (до 305,56 млн грн), у сфері освіти на 10% (до 22,65 млн грн), у промисловості – на 7,3% (до 2,688 млрд грн), на підприємствах транспорту, складського господарства і кур’єрської діяльності – на 6,5% (до 206,35 млн грн), сільському господарстві – на 4,4% (до 77,81 млн грн), будівництві – на 2,3% (до 86,06 млн грн).

При цьому у сфері тимчасового розміщення та організації харчування заборгованість із зарплати скоротилася на 12,8% (до 1,65 млн грн), на підприємствах оптової та роздрібної торгівлі – на 9,9% (до 36,26 млн грн), у сфері операцій із нерухомістю – на 4,9% (до 39,02 млн грн), адміністративного та допоміжного обслуговування – на 3,4% (до 17,31 млн грн), інформатизації й телекомунікацій – на 1,6% (до 15,65 млн грн).

Офіційний курс на 28 липня – 26,906 грн/$1.

,

УКРАЇНСЬКА СПОРТСМЕНКА УС ПРОЙШЛА ДО ПІВФІНАЛУ НА ОЛІМПІАДІ В ТОКІО

Українська спортсменка Вікторія Ус успішно виступила в гребному слаломі в одиночному каное і пройшла до півфіналу ХХХІІ Олімпійських ігор, повідомляє прес-служба Міністерства молоді та спорту в середу.

“Українська каноїстка Вікторія Ус потрапляє до півфіналу Олімпіади, виступивши в гребному слаломі в каное-одиночці. Вікторія показала підсумковий 13-й результат, що дає їй право змагатися у півфіналі, який стартує вже завтра, 29 липня”, – йдеться в повідомленні, оприлюдненому у Facebook.

У ньому наголошується, що перше місце в слаломі в каное у британки Меллорі Франклін, другою фінішувала німкеня Андреа Герцог, третьою – чешка Тереза Фішерова.

Раніше Ус посіла восьме місце в гребному слаломі на байдарках. Спортсменка подолала дистанцію без штрафних секунд і поліпшила свій результат порівняно з минулими Іграми в Ріо-де-Жанейро, де зупинилася на дванадцятій позиції.

Олімпійські ігри в Токіо відбуваються з 23 липня по 8 серпня.

, , , ,

ЛЮКСЕМБУРГ ВІДКРИВАЄ В’ЇЗД ДЛЯ УКРАЇНЦІВ – КУЛЕБА

Люксембург відкриває в’їзд для українців згідно з рекомендаціями Ради ЄС, повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

“Люксембург відкривається для всіх типів подорожей українців згідно з рекомендаціями Ради ЄС. Плюс 1 країна ЄС, з якої відновлюємо повноцінну дію безвізу”, – написав Кулеба в мікроблозі Твіттер у вівторок ввечері.

Кулеба наголосив, що перед покупкою квитків необхідно перевірити всі умови в’їзду в країни відповідно до інтерактивної карти Міністерства закордонних справ.

ПРОЕКТ КЛУБ ЕКСПЕРТІВ ЗАПУСКАЄ СЕРІЮ ВІДЕО ОГЛЯДІВ ПРО ЕКОНОМІКУ

В рамках “Клубу Експертів” на щомісячній основі стартувала рубрика “Макроекономічний огляд”. У першому відео співзасновник проекту, кандидат економічних наук Максим Уракін проаналізував основні макро показники.

“Мета нашого проекту “Макроекономічний огляд” – видати глядачеві ключову статистику і інформацію в максимально зручному вигляді, зробити це лаконічно і зрозуміло, замінивши громіздкі таблиці і довгі міркування аналізом графіки”, – заявив організатор досліджень Максим Уракін.

У блоці про населення України були представлені останні дані Держслужби статистики про кількість жителів нашої країни, проведено порівняння статистики державних органів і показників так званої “електронної перепису” січня 2020 року. Крім того, були відображені свіжі дані по безробіттю і рівню зарплат в регіонах.

В економічному блоці проаналізовані показники ВВП, обсяг зовнішньої торгівлі, основні торговельні партнери України, державний борг, показники і джерела інвестицій і промислове виробництво.

Всі дані представлені у вигляді графіків і діаграм, що доповнюють відеоряд.

Надалі Клуб експертів буде аналізувати і презентувати як актуальну статистику України, так і порівнювати свіжі дані з попередніми періодами, а також з показниками інших країн.

Крім того, планується серія тематичних передач, які будуть присвячені стану різних галузей економіки України та їх характеристика за період 30 років незалежності.

З повним відео можна ознайомитися на ютуб-каналі “Клуб експертів” за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=tCKGn3uGR_Y

Підписатися на канал Клуб Експертів можна тут.

, , ,

ЯКЩО ВИ НІКОЛИ В ЖИТТІ НЕ СТАВАЛИ РЕКОРДСМЕНОМ, ЧАС НАСТАВ – КНИЖКОВИЙ ФЕСТИВАЛЬ ЗЕЛЕНА ХВИЛЯ

Саме зараз ви можете долучитися до історичної події – рекорду України.

Впишіть улюблену цитату з літературного твору у “Рукописний літературний цитатник” та рядок, написаний вашим почерком, залишиться на цих сторінках на століття – адже після фіксації рекорду, 6 серпня о 16:00, на Книжковій сцені фестивалю цитатник буде передано для збереження до Одеської національної наукової бібліотеки.

Не пропустіть цю можливість!

Збір цитат розпочався 13 липня. Завершиться 6 серпня.

Цей унікальний захід приурочено до двадцятип’ятиріччя книжкового фестивалю “Зелена хвиля”. Саме тому книга створюється на протязі 25 днів.

Встигніть приєднатись!

До 4 серпня сторінки цитатнику знаходитимуться на таких локаціях:

– Одеська національна наукова бібліотека (вул. Пастера 13)

– Аrt gallery – художня галерея Літнього театру, вул. Дерибасівська

– Всесвітній клуб одеситів, вул. Маразліївська, 7

– Одеська обласна універсальна научна бібліотека ім. М. С. Грушевського (вул. Троїцька, 49/51)

– В усіх бібліотеках Централізованої міської бібліотечної системи для дітей

– В усіх бібліотеках Централізованої бібліотечної системи для дорослих

5 та 6 серпня написати улюблену цитату можна буде на спеціальному майданчику книжкового фестивалю у парку Шевченка.

Приєднуйтесь!

Поставимо рекорд разом!