Business news from Ukraine

В “УКРАЇНСЬКОМУ ДОМІ” ВІДЗНАЧАТЬ 30-РІЧЧЯ ЗАСНУВАННЯ ГЕНЕРАЛЬНОЇ ПРОКУРАТУРИ УКРАЇНИ

30 листопада 2021 року в “Українському Домі” (м. Київ, ул. Хрещатик, 2) анонсовано проведення заходу, присвяченого 30-річчю заснування Генеральної прокуратури України.

Організатори заходу: Союз юристів України, Міжнародна асоціація прокурорів, Асоціація слідчих України, Всеукраїнська спілка ветеранів війни та праці органів прокуратури.

До участі запрошуються: очільники цього провідного правоохоронного органу України різних часів, керівництво профільного парламентського комітету – з питань правоохоронної діяльності, правники і ветерани прокуратури, представники ЗМІ.

Планується обговорити питання стану злочинності в країні, дотримання прав людини, у т.ч. прав працівників правоохоронних органів, а також напрацювати пропозиції щодо підвищення ефективності функціонування правоохоронної системи, які будуть узагальнені та надіслані керівництву Держави України.

Захід буду проведено з дотриманням карантинних норм.

В “УКРАИНСКОМ ДОМЕ” ОТМЕТЯТ 30-ЛЕТИЕ ОСНОВАНИЯ ГЕНЕРАЛЬНОЙ ПРОКУРАТУРЫ УКРАИНЫ

30 ноября 2021 года в Украинском Доме (г. Киев, ул. Крещатик, 2) анонсировано проведение мероприятия, посвященного 30-летию основания Генеральной прокуратуры Украины.
Организаторы мероприятия: Союз юристов Украины, Международная ассоциация прокуроров, Ассоциация следователей Украины, Всеукраинский союз ветеранов войны и труда органов прокуратуры.
К участию приглашаются: руководители этого ведущего правоохранительного органа Украины разных времен, руководство профильного парламентского комитета – по вопросам правоохранительной деятельности, юристы и ветераны прокуратуры, представители СМИ.
Планируется обсудить вопрос о состоянии преступности в стране, соблюдении прав человека, в т.ч. прав работников правоохранительных органов, а также выработать предложения по повышению эффективности функционирования правоохранительной системы, которые будут обобщены и направлены  руководству Государства Украины.
Мероприятие будет проведено с соблюдением карантинных норм.

УКРАЇНА НАМОЛОТИЛА МАЙЖЕ 80 МЛН ТОНН ЗЕРНОВИХ ТА ЗЕРНОБОБОВИХ – МІНАГРОПОЛІТИКИ

Україна від початку нинішнього сезону та станом на 25 листопада 2021 року намолотила 79,73 млн тонн (+3,06 млн тонн за тиждень, 18-25 листопада) основних зернових та зернобобових культур з площі 15,19 млн га, повідомляється у звіті на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства у п’ятницю.

За даними міністерства, повністю закінчили збір зернових та зернобобових п’ять регіонів: Дніпропетровська (загалом зібрано 4,81 млн тонн), Миколаївська (3,79 млн тонн), Херсонська (3,51 млн тонн) та Донецька (2,27 млн тонн) та Івано-Франківська (0,93 млн тонн) області.

Водночас лідерами зі збирання врожаю стали Вінницька з показником 6,21 млн тонн, Полтавська (5,57 млн тонн), Чернігівська (5,43 млн тонн), Одеська (5,13 млн тонн), Харківська (4,87 млн тонн), Дніпропетровська (4,81 млн тонн) та Черкаська (4,31 млн) області.

Загалом нинішнього сезону намолочено 102,23 млн тонн (+3,48 млн тонн за тиждень) основних зернових, зернобобових, олійних культур (а також викопано цукрових буряків) із загальної площі 23,97 млн га.

Як уточнило міністерство, на зазначену дату зібрано 35,07 млн тонн кукурудзи з 4,78 млн га (87% від прогнозу).

Крім того, зібрано 16,17 млн тонн соняшнику (+0,38 млн тонн) з 6,47 млн га (99% прогнозу).

Аграрії України також викопали 10,53 млн тонн (+0,28 млн тонн) цукрових буряків з 222,7 тис. га (98% прогнозу).

Відомство відзначило завершення збирання гречки, якої зібрано 110 тис. тонн з 84,2 тис. га.

Мінагрополітики також нагадало про закінчення робіт зі збирання ріпаку, якого намолочено 2,91 млн тонн з площі 1,01 млн га, проса зібрано 182,8 тис. тонн з 77,6 тис. га. Крім того, урожай сої становив 3,42 млн тонн на 1,28 млн га.

Уточнюється, що середня врожайність пшениці станом на 25 листопада становила 46,2 ц/га, ячменю – 39,1 ц/га, кукурудзи – 73,25 ц/га, соняшнику – 24,97 ц/га, сої – 26,73 ц/га, ріпаку – 28,6 ц/га, цукрових буряків – 472,9 ц/га, гороху – 24,19 ц/га, гречки – 13,01 ц/га, проса – 24,5 ц/га .

Як повідомлялося, Мінагрополітики прогнозувало врожай зернових та зернобобових культур у 2021/2022 МР на рівні 75,8 млн тонн, експорт може становити 56 млн тонн.

,

TURKISH AIRLINES ПЛАНУЄ ЗБІЛЬШИТИ КІЛЬКІСТЬ РЕГУЛЯРНИХ РЕЙСІВ ІЗ ХАРКОВА ДО КВІТНЯ-2022

Авіакомпанія Turkish Airlines має намір до квітня наступного року збільшити кількість регулярних рейсів із Харкова.

Як повідомляє прес-служба Харківської міської ради у п’ятницю, про це заявив президент авіакомпанії у Східній Європі Фуад Фірат під час зустрічі з міським головою Ігорем Тереховим.

“Ми дуже задоволені і аеропортом, і міською інфраструктурою. Наші рейси затребувані, тому до квітня хочемо збільшити їх кількість із 9 до 14 рейсів на тиждень. Ми впевнені, що завдяки цьому потік туристів до вашого міста збільшиться. Ми плануємо об’єднати Харків із усіма континентами, щоб кожен турист міг долетіти до Харкова з мінімальною втратою часу”, – сказав Фірат.

У свою чергу Терехов зазначив, що міська влада зацікавлена у розвитку туристичної інфраструктури Харкова: у місті реалізується безліч інфраструктурних, освітніх та культурних проектів, спрямованих на підвищення туристичної привабливості Харкова.

“У нас дуже давня дружба із турецькими авіалініями. Багато харків’ян користуються послугами вашої компанії. Ми зацікавлені, щоб до Харкова приїжджало більше туристів, зокрема з Туреччини, тому завжди відкриті до співпраці”, – сказав Терехов.

Авіакомпанія Turkish Airlines здійснює рейси до 120 країн світу за 302 напрямками в Європі, Азії, Африці та Америці. До Харкова польоти компанія розпочала 30 березня 2017 року.

, ,

MONOBANK ЗНИЗИВ КЕШБЕК НА 25% ЧЕРЕЗ ЗНИЖЕННЯ СТАВОК ІНТЕРЧЕЙНДЖУ

Віртуальний monobank знизив кешбек та нарахування миль на 25% через зниження розміру міжбанківських комісій до не більше ніж 1,2% граничного розміру ставок внутрішньодержавних міжбанківських комісій в Україні, повідомив співзасновник monobank Олег Гороховський.

“Платіжні системи Visa і MasterCard були змушені погодитися на поступове зниження банківських комісій. Перше зниження комісій (на 25%) відбулося 26 листопада і ми, на наш превеликий жаль, не можемо зберегти поточні відсотки за кешбеком та милями”, – написав він у Telegram у п’ятницю.

Гороховський зазначив, що зазначені зміни не стосуватимуться категорій кешбеку від партнерів банку.

Крім того, monobank знизить розмір відсотків, що нараховуються на залишок власних коштів на картках, і за продуктами банку до 3% річних у гривні.

Як повідомлялося, платіжні системи Mastercard та Visa з 26 листопада знизили розмір міжбанківських комісій до не більше ніж 1,2% граничного розміру ставок внутрішньодержавних міжбанківських комісій в Україні.

Зазначене зниження відбудеться відповідно до графіка, погодженого Антимонопольним комітетом України, до не вище ніж 0,9% до липня-2023 з поступовим зниженням цих показників до не більше ніж 1% із 1 липня 2022 року.

monobank заснували в січні 2017 року колишні топ-менеджери ПриватБанку Гороховський, Дмитро Дубілет і Михайло Рогальський. На жовтень-2017 банк випустив першу тисячу кредитних карток, у лютому 2018 року почав залучати гривневі депозити.

Кількість клієнтів monobank у листопаді 2021 року збільшилася до 4,5 млн осіб.

, ,

МІНІНФРАСТРУКТУРИ: НА РОЗВИТОК ТУРИЗМУ У 2022 РОЦІ ВИДІЛЯТЬ ПОНАД 1,5 МЛРД ГРН

Понад 1,5 млрд грн буде виділено на розвиток туризму в Україні у 2022 році, тоді ж стартує програма створення туристичної інфраструктури у національних природних парках, повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури.

Згідно з повідомленням, кошти буде спрямовано на розробку єдиної туристичної навігації, розвиток велотуризму, промоцію України на міжнародному та внутрішньому ринку, запуск нових міжнародних авіарейсів, створення та розвиток національних природних парків.

“Наразі ми розпочали роботу над низкою пілотних проектів щодо створення нових національних природних парків. Це будуть комплексні заходи: від забезпечення парків найнеобхіднішим: паркінгами, транспортною інфраструктурою, місцями для відпочинку, локаціями для кемпінгу, розробкою маршрутів – до створення айдентики парків та запуску їх промокампаній”, – повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков, слова якого наводить прес-служба відомства.

Згідно з повідомленням, серед пропозицій пілотних проектів національні природні парки “Святі гори”, “Подільські Товтри”, “Карпатський”, “Голосіївський”, “Сколівські Бескиди”, “Джарилгацький”, Карапатський біосферний заповідник.

Запуском та реалізацією проектів туристичної інфраструктури займатиметься створене у жовтні ДП “Україна туристична” у підпорядкуванні Державного агентства розвитку туризму України. Керівником ДП є Сергій Походзяєв.

,