Business news from Ukraine

“VODAFONE УКРАЇНА” ЗАБЕЗПЕЧИВ ЗВ’ЯЗОК ДЛЯ МЕДИЦИНИ КАТАСТРОФ У ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

Мобільний оператор “Vodafone Україна” з квітня став партнером обласного комунального некомерційного підприємства “Чернівецький обласний центр екстреної медичної допомоги (ЕМД) та медицини катастроф” й обслуговуватиме 65 бригад ЕМД області.

Як зазначає оператор у повідомленні в п’ятницю з посиланням на слова директора Чернівецького центру ЕМД та медицини катастроф Володимира Єлєнєва, одну частину SIM-карт від “Vodafone Україна” центр використовуватиме для забезпечення зв’язком медиків мобільних бригад, іншу – IOТ-картки – для передачі даних з обладнання автомобілів швидкої медичної допомоги на основний пульт.

Йдеться, зокрема, про мобільні кардіомонітори в автомобілях швидкої допомоги. Оперативно передана інформація з цього обладнання дасть можливість краще розуміти стан хворого, якого транспортують до лікарні, й організувати там для нього відповідну допомогу, пояснюється в повідомленні.

Крім цього, у квітні “Vodafone Україна” забезпечив безоплатним зв’язком мобільні бригади вакцинації проти COVID-19, які користуються послугами оператора, і надав безоплатно кожному медпрацівникові по 10 Гб мобільного інтернету і 1000 хвилин для дзвінків на номери всіх операторів в Україні, зокрема на міські мережі.

Переліки номерів телефонів працівників мобільних бригад вакцинації та медичних працівників регулярно надає Міністерство охорони здоров’я.

,

“УКРАВТОДОР” РОЗПОЧАВ БУДІВНИЦТВО НОВОГО МОСТА В КРЕМЕНЧУЦІ

У Полтавській області розпочалися роботи зі зведення нового вантового моста через р. Дніпро в Кременчуці, повідомило Державне агентство автомобільних доріг України (“Укравтодор).

Згідно з повідомленням “Укравтодору”, будівництво нового моста здійснюється у рамках президентської програми “Велике будівництво”.

Водночас старий Крюківський міст планують реконструювати та перетворити на залізничний.

За даними “Укравтодору”, новий міст будуватимуть паралельно старому: він буде сполучений з трасою Н-08 Бориспіль-Маріуполь, Літературним провулком, Флотською вулицею і Великою набережною. Новий міст дасть змогу вирішити транспортні проблеми найбільшого промислового вузла Полтавської області.

“Перетнути річку Дніпро в Кременчуці сьогодні можна тільки Крюківським мостом. Нагадаю, що він побудований майже 150 років тому – і нині він уже в передаварійному стані”, – коментує початок будівництва глава “Укравтодору” Олександр Кубраков.

Найближчі до Кременчука автомобільні мости, що відповідають умовам сучасного руху, розташовані в радіусі 500 км.

“Саме тому, як і запорізькі мости, міст у Кременчуці має не лише регіональне, а й загальнонаціональне значення. Наше завдання – завершити проект за три роки”, – зазначив глава “Укравтодору”.

Будівельники розпочали випробувальні роботи: 5 паль майбутнього моста заганяють на глибину 30 метрів, щоб перевірити здатність витримувати проектні навантаження.

Сам міст з ансамблем переходів буде понад 3 км завдовжки. На ньому плануються чотири смуги руху, по дві в кожному напрямку. Роботи виконує переможець тендера турецька компанія Dogus Insaat Ve Ticaret.

Будівництво є частиною Національної програми відновлення мостів, за якою вже побудовано й відновлено 158 штучних споруд на дорогах державного значення.

Як повідомлялося, в лютому 2021 року “Укравтодор” підписав договір на будівництво нового моста в Кременчуці за 11,249 млрд грн (скоротивши очікувану вартість проекту на 11%) з турецькою компанією Dogus Insaat Ve Ticaret.

Новий міст дасть можливість поліпшити оптимізацію логістичних маршрутів у центрі України за рахунок скорочення часу поїздок для автомобільного транспорту. Це буде досягнуто завдяки збільшенню допустимої швидкості для:

– вантажних автомобілів з 36,8-53,3 км/год до 72,9 км/год;

– автобусів з 35,7-53,4 км/год до 71,1 км/год;

– легкових автомобілів з 39,6-55,3 км/год до 81,5 км/год.

, ,

AUSTRIAN AIRLINES, LUFTHANSA І BRITISH AIRWAYS ПРИЗУПИНЯЮТЬ ПОЛЬОТИ ДО ТЕЛЬ-АВІВА

Austrian Airlines, Lufthansa і British Airways призупиняють польоти до Тель-Авіва, Austrian Airlines повідомила про рішення в четвер.

“Через наростання ескалації в Ізраїлі Austrian Airlines припиняють польоти до Тель-Авіва до 14 травня включно. Заплановані польоти на 13 і 14 травня буде скасовано”, – повідомила авіакомпанія.

Польоти скасувала також авіакомпанія Lufthansa, вона вже поінформувала своїх пасажирів про це рішення. Як очікується, польоти відновляться з суботи. Аналогічне повідомлення зробила компанія British Airlines.

Члени палестинських угруповань у секторі Гази в ніч на четвер після паузи в кілька годин відновили ракетний обстріл Ізраїлю, повідомляють ізраїльські ЗМІ.

Сирени повітряної тривоги були чутні в містах на півдні та в центральній частині Ізраїлю. Зокрема, про небезпеку попереджали жителів Тель-Авіва й навколишніх населених пунктів.

Ізраїль раніше цього тижня почав завдавати ударів по Газі у відповідь на ракетні обстріли ізраїльських міст, що проводилися звідти.

Спочатку бойовики в секторі Гази розпочали ракетні обстріли, щоб підтримати палестинських демонстрантів у Єрусалимі. Ситуація в регіоні ускладнилася на тлі рішення ізраїльського суду про виселення кількох палестинських сімей із їхніх осель у Шейх Джарраху.

, , ,

“УКРПОШТА” ПОБУДУЄ У КИЄВІ СОРТУВАЛЬНИЙ ХАБ ЗА $50 МЛН

АТ “Укрпошта” оголосило тендер на будівництво нового сортувального хабу в Києві з орієнтовною вартістю у $50 млн.

“Оголосили тендер на будівництво першого за 42 роки автоматизованого сортувального центру “Укрпошти” в Київській області. Після цього всього два кроки: закладка фундаменту та початок операцій. Договір будівництва – під ключ до $50 млн, із гарантією та експлуатацією. Варіантів два: інвестдоговір або довгострокова оренда з можливістю викупу з боку “Укрпошти”. Ну, раптом нам центр так сподобається, що ми захочемо його купити. ProZorro могли не використовувати, але взяли як інструмент для зниження градуса “зради” в країні”, – написав на своїй сторінці у Facebook увечері в середу гендиректор “Укрпошти” Ігор Смілянський.

Відповідно до тендерної документації, всі проектні та будівельні роботи за проектом будівництва нового складського комплексу HUB_KyivEast, включаючи застосовані матеріали і обладнання, мають бути виконані з урахуванням стандартів Європейського інвестиційного банку в тій частині, що є гармонізованою з нормативними документами України у сфері будівництва.

Термін експлуатації несучих конструкцій будівлі – щонайменше 30 років.

Як повідомляється на сайті “Укрпошти”, переможець тендеру, який запропонує найбільш економічно вигідну пропозицію, зможе підписати відповідні договори з компанією: або у формі інвестиційного договору або у формі договорів оренди та купівлі-продажу нерухомого майна.

У разі, якщо буде підписано інвестиційний договір – переможець здійснює проектування та будівництво, після чого вводить в експлуатацію та оформляє право власності на сортувальний центр HUB_KyivEast на АТ “Укрпошта”. А національний поштовий оператор приймає об’єкт в експлуатацію та платить його вартість.

У разі підписання договору купівлі-продажу та договору оренди “Укрпошта” орендує спроектований і побудований переможцем сортувальний центр, одночасно сплачуючи за нього за договором купівлі-продажу з подальшим переоформленням права власності.

Для участі у процедурі відбору обов’язкова відповідність таким кваліфікаційним критеріям: наявність джерел фінансування на суму щонайменше 100% очікуваної вартості, досвід в реалізації та завершенні проектів із будівництва об’єктів промислового призначення, належним чином оформлене право власності/користування/оренди земельної ділянки, до завершення якого залишилося щонайменше 10 років і зобов’язання за якими виконуються належним чином і відсутні будь-які судові обтяження.

Крім того, земельна ділянка має розташовуватися в межах міста Києва або на відстані не більше ніж 15 км від межі населеного пункту з під’їзними шляхами із твердим покриттям.

Як повідомлялося, “Укрпошта” у 2021 році планує реалізувати проект модернізації логістичної мережі, що передбачає будівництво восьми сучасних сортувальних розподільних хабів і 62 депо в регіонах України.

, ,

FLIXBUS ІЗ 20 ТРАВНЯ ЗАПУСКАЄ БРЕНДОВАНИЙ МАРШРУТ ІЗ ЗАТОКИ ЧЕРЕЗ КИЇВ НА БУКОВЕЛЬ

Автобусний оператор FlixBus відкрив продаж квитків на автобуси першої брендованої внутрішньої лінії Україною, автобуси якої повністю відповідають стандартам FlixBus, повідомив під час онлайн-конференції директор FlixBus в Україні, Польщі та країнах Балтії Міхал Леман у четвер.

Маршрут пролягає від Затоки та Одеси, через Київ і Львів, до гірських курортів Буковель та Драгобрат (зупинки “Поляниця” і “Ясіня”).

Перший автобус відправиться за маршрутом 20 травня. До 13 червня автобуси курсуватимуть п’ять разів на тиждень, а починаючи з 14 червня – щодня.

“Це наша перша брендована лінія на внутрішньому маршруті в Україні, й вона передбачає найбільш популярні напрямки для подорожей Україною, і влітку, і взимку”, – зазначив Міхал Леман.

На новій лінії працюватимуть автобуси Neoplan, які мають фірмове зелене брендування FlixBus.

“На всіх лініях FlixBus застосовуються підвищені стандарти безпеки та гігієни. Після кожної поїздки здійснюється професійна дезінфекція автобусів. Пасажири зобов’язані під час поїздки носити маску, закриваючи нею ніс і рот”, – наголошує перевізник.

, , ,

АЕРОПОРТ “БОРИСПІЛЬ” ОГОЛОСИВ КОНКУРС НА ПОСАДУ ГЕНДИРЕКТОРА

Наглядова рада “Міжнародного аеропорту “Бориспіль” оголосила конкурсний відбір на посаду генерального директора держпідприємства.

Згідно з оголошенням, оприлюдненим на сайті аеропорту, заявки від потенційних учасників конкурсу приймають з 9:00 до 14:00 у робочі дні з 12 до 25 травня 2021 року включно.

Оприлюднити результати конкурсу планується до 7 липня поточного року.

Від кандидатів потрібне знання української та англійської мов, наявність вищої освіти, креативність, гнучкість, уміння управляти змінами, конфліктними ситуаціями, уміння формулювати бачення компанії тощо.

Серед вимог також стаж роботи в транспортній або авіаційній галузі на великих/стратегічних підприємствах – не менше ніж 10 років; стаж роботи на керівних посадах в авіаційній галузі – не менше ніж п’ять років.

Зазначено, що в разі, якщо переможець конкурсного відбору не є громадянином України, до моменту укладення з ним контракту він в обов’язковому порядку повинен буде набути громадянство України.

Обов’язками керівника аеропорту буде сприяння збільшенню конкуренції в авіаційних перевезеннях шляхом залучення нових авіаперевізників, зокрема авіакомпаній-лоукостерів; створення прозорих і рівних умов для всіх перевізників; розвиток підприємства як вузлового аеропорту регіону; впровадження антикризових заходів з метою подолання наслідків, спричинених COVID-19; розвиток інфраструктури підприємства, зокрема успішна реалізація проекту “Реконструкція льотної зони №2”, який фінансується ЄІБ, тощо.

Крім того, серед обов’язків – розвиток неавіаційної діяльності ДП, вантажного напряму і поштової доставки.

Раніше, до кінця жовтня 2020 року гендиректором ДП “Міжнародний аеропорт Бориспіль” був Павло Рябікін, який потім став головою Державної митної служби.

, , ,