Business news from Ukraine

“УКРЗАЛІЗНИЦЯ” З ПОЧАТКУ ВІЙНИ ПЕРЕВЕЗЛА ПОНАД 100 ТИС. ТОНН ГУМАНІТАРКИ

“Укрзалізниця” (УЗ) з початку війни перевезла залізницею понад 100 тис. тонн гуманітарних вантажів у пасажирських, вантажних вагонах та контейнерах, повідомив голова правління компанії Олександр Камишін у своєму телеграм-каналі у вівторок.

“До перших евакуаційних поїздів, якими ми перевозили наших громадян зі сходу на захід, приїжджали волонтери та привозили гуманітарку. Їжу, одяг, медикаменти. Грузили все це в пасажирські вагони і поїзди мчали назад на схід”, – написав він.

Так, у пасажирських вагонах, за його даними, УЗ із початку війни перевезла понад 10 тис. тонн гуманітарки. Траплялися дні, коли в пасажирських вагонах перевозили по 700 тонн гуманітарки на добу.

“А потім ми повезли гуманітарку вже у вантажних вагонах та контейнерах. І тут уже підключилися наші закордонні партнери, насамперед із Польщі, а потім із інших країн. І станом на сьогодні ми перевезли вже понад 5 тис. вантажних вагонів із гуманітаркою. З початку війни ми перевезли залізницею понад 100 тис. тонн гуманітарки у пасажирських, вантажних вагонах та контейнерах”, – повідомив Камишін.

,

ПРИВАТБАНК ТА MONOBANK ПІДНЯЛИ “КАРТКОВИЙ” КУРС ВІД ПОЧАТКУ ТИЖНЯ НА 50 КОП

Державний ПриватБанк (Київ) та віртуальний monobank від початку тижня підняли курс продажу валют на 50 коп., свідчить інформація в мобільних застосунках банків.

Відповідно до них, курс продажу ПриватБанку зріс до 32,57 грн/$ із 32,05 грн/$ до скасування обмежень на підвищення курсу Нацбанком.

У його конкурента monobank курс дорівнював 31,5 грн/$, після зняття обмежень піднявся до 32 грн/$, а від початку тижня зріс до 32,5 грн/$.

ПриватБанк повідомляв, що збереже курс конвертації гривні в іноземну валюту за його картками за межами країни, який діяв до скасування Національним банком обмежень на верхню межу такого курсу.

Як повідомлялося, НБУ з 21 травня скасував верхній ліміт і курсу продажу готівкової валюти банками в Україні, і курсу конвертації гривні в іноземну валюту за їхніми картками за межами країни. Раніше стеля такого курсу становила зафіксований першого дня війни офіційний курс гривні плюс 10%, або 32,18 грн/$1. Стелю для інших валют розраховували за крос-курсом до долара. Водночас на чорному ринку, який виник на початку війни після заборони Нацбанку на продаж валюти, курс останніми днями сягав 37-38 грн/$1.

Низка банків скористалася скасуванням стелі та суттєво підвищила “карткові” курси. За даними ресурсу Finance.ua, Кредобанк підняв його до 33,5 грн/$1, ТАСкомбанк та банк “Конкорд” – до 36 грн/$1, а Акордбанк – до 36,8 грн/$1.

Курси зазначені без різних комісій, з урахуванням яких реальний курс конвертації деяких банків, наприклад державного Укрексімбанку, перевищував верхню стелю та курси інших банків на кілька гривень.

, ,

КАБМІН ПОГОДИВ ЗМІНУ ГОЛОВИ “УКРТРАНСНАФТИ”

Кабінет Міністрів України погодив рішення правління НАК “Нафтогаз України” щодо звільнення генерального директора АТ “Укртранснафта” Миколи Гавриленка.

Згідно з розпорядженням КМУ №410-р від 23 травня 2022 року, текст якого оприлюднено на урядовому порталі, новим гендиректором компанії призначено Володимира Цепенду, який має досвід роботи в АТ “Укртрансгаз” у сфері закупівель та капбудівництва.

Як повідомлялося, Гавриленко очолював “Укртранснафту” з кінця 2015 року.

“Укртранснафта”, 100% акцій якої перебувають в управлінні НАК “Нафтогаз України”, є оператором нафтотранспортної системи України. Система магістральних нафтопроводів “Укртранснафти” діаметром від 159 мм до 1220 мм загальною протяжністю 4,767 тис. км проходить територією 19 областей країни, має щорічну пропускну спроможність на вході 114 млн тонн, на виході – 56,3 млн тонн.

“КИЇВСТАР” ГОТОВИЙ ЗАБЕЗПЕЧУВАТИ ДОМАШНІМ ІНТЕРНЕТОМ МОДУЛЬНІ МІСТЕЧКА ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ

Мобільний оператор “Київстар” підтримує програму президента України щодо забезпечення тимчасовим житлом внутрішньо переміщених осіб та готовий безкоштовно забезпечувати ці поселення інтернетом, повідомила пресслужба компанії в понеділок.

У “Київстарі” зазначають, що першим таким проєктом стало модульне містечко на 120 будинків у Львові (Сихівський район), де вже підключено цю послугу.

Оператор готовий співпрацювати з обласними адміністраціями та забезпечувати доступ до Wi-Fi будь-яких мобільних поселень. Аби подати заявку на підключення соціального інфраструктурного об’єкта, потрібно звернутися із запитом на адресу wifi@kyivstar.net, зазначивши деталі підключення та контакти для зворотного зв’язку. Протягом кількох днів буде надано інформацію про можливість підключення та уточнено час виконання запиту.

“Ми як бізнес та як небайдужі українці робимо все можливе, щоб наблизити нашу перемогу та полегшити цей непростий період життя для співвітчизників, які вимушені були покинути власне житло. Упевнені, що можливість доступу до інтернету допоможе налагодити побут, навчання, роботу та покращить час очікування повернення додому”, – наведено слова керівника департаменту фіксованого зв’язку “Київстар” Сергія Сухорука.

Як повідомлялося, “Київстар” підключає Wi-Fi у бомбосховищах та укриттях у всій країні. Наразі таких вже понад 1150.

, ,

УКРАЇНА МАЄ РЕСТРУКТУРУВАТИ ЗОВНІШНІЙ ДЕРЖБОРГ І ПЕРЕНЕСТИ ПЛАТЕЖІ НА 5-10 РОКІВ – ГОНТАРЕВА

Ексглава Національного банку Валерія Гонтарева вважає за доцільне в ситуації війни Росії проти України піти на реструктуризацію зовнішнього державного боргу та домовитися з інвесторами про перенесення платежів на п’ять-десять років.

“Що ще потрібно зробити Мінфіну, і цікаво послухати, чому він на це не йде, це реструктуризувати наш зовнішній борг”, – сказала вона в інтерв’ю “НВ”.

У 2014-2015 роках Україна вже пережила реструктуризацію держборгу, нагадала Гонтарева.

“Зараз же нам теж важливо вийти до інвесторів, які нас, до речі, чудово розуміють і підтримують, і попросити про репрофайлінг. Тобто просто перенести наші платежі на п’ять-десять років, за нормальним графіком, просто щоб зняти з нас бюджетне навантаження. Ніхто не називатиме це дефолтом”, – пояснила Валерія Гонтарева.

Ексглава центробанку уточнила, що Україна у 2022 році має здійснити виплати за держборгом у розмірі $5 млрд, з яких $2 млрд уже потрібно виплатити у вересні.

“І, на мій погляд, етично неправильно брати гроші в одних інвесторів і виплачувати іншим, тим більше, що інші готові допомогти нам реструктуризувати наші борги та розуміють, у якій ми ситуації”, – додала Гонтарева.

Раніше глава Міністерства фінансів Сергій Марченко неодноразово називав питання реструктуризації та списання боргів недоцільними. За його словами, Україна і надалі планує обслуговувати свої боргові зобов’язання, а пропозиції, що час від часу звучать про реструктуризацію держборгу, можуть зашкодити планам. Міністр фінансів наголосив, що це питання досить чутливе: “Можна скористатися моментом, але в подальшому нам це дуже зашкодить”. Марченко зазначив, що на найближчу перспективу не бачить жодних проблем з обслуговуванням зовнішнього боргу, зокрема, за травень усі зовнішні виплати України – трохи більше ніж $200 млн, те саме стосується червня, липня, серпня. “Так, постане питання вересня: на нас чекає виплата $900 млн за єврооблігаціями. Ми зараз над цим працюємо, але я не хотів би говорити, що ми готуємо якесь рішення чи готові щось пропонувати”, – наголосив міністр.

, ,

RENAULT В УКРАЇНІ ЗАБЕЗПЕЧИВ ПОСТАЧАННЯ 100 КРОСОВЕРІВ ДЛЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПРОЛІЦІЇ

Компанія Renault в Україні забезпечила постачання 100 кросоверів Renault Duster для Національної поліції, повідомляє пресслужба “Рено Україна” у понеділок.

“Це перша поставка автомобілів у країну з початку війни. Ми дуже раді, що вона відбулася, і нам вдалося відновити поставки нових автомобілів”, – йдеться в повідомленні.

Суму договору в компанії не зазначають.

Як повідомлялося, раніше Нацполіція неодноразово купувала спецавтомобілі на базі кросоверів Renault Duster. Зокрема, одним з останніх стало постачання компанією “Спец-Ком-Сервіс” – дилером Renault в Україні влітку минулого року 300 автомобілів за ціною 560 тис. грн за одиницю.

Бренд Renault – лідер із продажу корпоративним клієнтам в Україні за підсумками 2015-2021 років.

, ,