Business news from Ukraine

Україна зможе експортувати 60 млн тонн зернових й олійних культур — прогноз

15 июня , 2024  

Україна у 2024-2025 маркетинговому році (липень-червень) може експортувати понад 60 млн тонн зернових та олійних культур і продуктів їх переробки, що дасть їй змогу залишитися серед світових лідерів аграрного експорту, повідомив виконувач обов’язків міністра аграрної політики і продовольства України Тарас Висоцький.

Згідно з повідомленням Міністерства аграрної політики та продовольства, Україна може зібрати зернових культур нового врожаю на рівні близько 56 млн тонн, з них пшениці — 21 млн тонн, ячменю — близько 5 млн тонн, кукурудзи — 28,5 млн тонн.

Загальний експорт зернових прогнозується на рівні 43 млн тонн, зокрема пшениці — 15 млн тонн, ячменю — 2,5 млн тонн, кукурудзи — близько 25 млн тонн.

Виробництво олійних культур міністерство очікує на рівні 22 млн тонн, зокрема ріпаку — 4 млн тонн, соняшнику — близько 13 млн тонн. Україна може зібрати 5 млн тонн сої, що стане рекордним показником в історії України.

Експорт олійних і продуктів їх переробки очікується на рівні понад 17 млн тонн.

«Після двох років повномасштабної війни Україні вдалося вирівняти ринковий баланс виробництва та експорту основних агрокультур. (…) Нинішній маркетинговий 2023/2024 рік Україна завершує з кінцевими залишками сільгосппродукції на середньостатистичному рівні, як було до 2022 року. Наступного маркетингового року агроекспорт становитиме понад 60 млн тонн. І це свідчить про те, що Україна залишається гарантом світової продовольчої безпеки», — резюмував в. о. міністра агрополітики.

,