Світове виробництво зернових культур у 2023-2024 роках буде на 1,2% вищим, ніж роком раніше, і становитиме 2,846 млрд тонн з урахуванням збільшення виробництва ячменю, рису і сорго, прогнозує ФАО (продовольча і сільськогосподарська організація ООН).
Як повідомляється в її огляді, світове виробництво кукурудзи та пшениці знизиться, а виробництво ячменю, рису та сорго зросте. Крім того, нещодавні несприятливі погодні умови в Чорноморському регіоні, ймовірно, призведуть до зниження світового виробництва пшениці, однак цю можливість ще не відображено в прогнозі.
Водночас світові запаси зернових, імовірно, збільшаться на 1,5% порівняно з початковим рівнем і сягнуть рекордного рівня в 897 млн тонн. Очікується, що запаси кукурудзи, ячменю, сорго та рису збільшаться, тоді як запаси пшениці можуть знизитися. Глобальне співвідношення запасів до використання, ймовірно, залишиться на рівні 30,9%.
Крім того, ФАО переглянула свій прогноз світового споживання зернових культур у 2024-2025 роках на 0,5% до нового рекордного рівня в 2,851 млрд тонн, що пояснила збільшенням споживання продуктів харчування, особливо, рису.
Світова торгівля зерновими знизиться на 1,3% порівняно з попереднім роком до 481 млн тонн, що зумовлено зниженням перспектив торгівлі кукурудзою. Міжнародна торгівля рисом, за прогнозами, активно зростатиме, прогнозує ФАО.