Business news from Ukraine

Business news from Ukraine

ПАТ “Укрнафта” підписало меморандум про співпрацю з Deutsche Bank

22 Червня , 2024  

ПАТ “Укрнафта” підписало меморандум про співпрацю з Deutsche Bank з метою залучити фінансування на будівництво газової маневреної генерації, повідомила прес-служба компанії.

Крім того, на конференції з відновлення України, що відбулася в Берліні, компанія підписала меморандум про взаєморозуміння з Siemens Energy. Договір допоможе отримати експертизу і розробити нові проєкти на основі парових і газових турбін для комбінованого виробництва тепла та електроенергії.

“Найважливіше питання зараз – зміцнення української енергосистеми, зруйнованої російськими атаками. Децентралізація і підвищення ефективності. “Укрнафта” стала частиною цього процесу. Це входить в ESG стратегію компанії, зокрема, як органічний процес розширення ланцюжка доданої вартості. Також це важливо з точки зору соціальної відповідальності компанії”, – зазначив директор компанії Сергій Корецький.

Раніше “Укрнафта” та “Укргідроенерго” заявили, що EUR300 млн, які виділяються Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) на підтримку енергетичного сектору України, буде спрямовано на реалізацію ними проєктів із відновлення генерувальних потужностей шляхом будівництва нової маневреної генерації.

Як повідомлялося, Україна за допомогою партнерів має намір побудувати 2024 року до 1 ГВт газової маневрової маневрової генерації і ще 4 ГВт у найближчі роки.

“Укрнафта” – найбільша нафтовидобувна компанія України, є оператором національної мережі АЗС із 537 станцій, з яких діють 456. Компанія реалізує комплексну програму відновлення діяльності та оновлення формату автозаправних станцій своєї мережі. З лютого 2023 року “Укрнафта” випускає власні паливні талони та картки “NAFTAКарта”, що реалізуються юридичним і фізичним особам через ТОВ “Укрнафта-Постач”.

Найбільшим акціонером “Укрнафти” є НАК “Нафтогаз України” з часткою 50%+1 акція. 5 листопада 2022 року ставка Верховного головнокомандувача ЗСУ ухвалила рішення про передачу державі частки корпоративних прав компанії, що належали приватним власникам, якою зараз управляє Міноборони.