Глобальний обсяг угод зі злиттів і поглинань (M&A) цього року перевищить $3 трлн, водночас експерти чекають зростання великих угод у 2025 році за президентства Дональда Трампа, пише Financial Times. За даними Лондонської фондової біржі (LSE), ринок M&A у 2024 році збільшився на 11%. Роком раніше його обсяг опустився нижче за позначку в $3 трлн уперше більш ніж за десятиліття.
Вартість так званих мегаугод (на суму понад $5 млрд) зросла на 19% з початку поточного року. Саме завдяки цьому збільшився загальний обсяг M&A, тоді як кількість угод зменшилася на 20% – до мінімуму за дев’ять років.
До числа гучних угод цього року увійшли купівля американською Mars компанії Kellanova, що випускає, зокрема, чіпси Pringles, за $35,9 млрд, а також придбання фінансовою фірмою Capital One Financial конкуруючої Discover Financial Services за $35,3 млрд. Низка експертів сподівається на те, що повернення Трампа до Білого дому означатиме меншу увагу з боку наглядових органів до великих злиттів після скептичної позиції, яку регулятори зайняли під час президентства Джо Байдена.
«Очікується, що нормативно-правова база буде менш обтяжливою», – вважає глобальний керівник відділу консультування та M&A в JPMorgan Chase Ану Айенгар.
«Є багато ознак, які вказують на те, що 2025 рік буде успішним», – заявив співпрезидент інвестиційного банкінгу Centerview Partners Тоні Кім.
Хоча активність у сфері M&A сповільнилася в останні три місяці порівняно з третім кварталом, після виборів у США в листопаді почався шквал угод.
«Чутки про крах ринку злиттів і поглинань були певною мірою перебільшені, – вважає співкерівник відділу глобальних M&A в Goldman Sachs Стефан Фелдгойз. – Після виборів активність помітно зросла».
На США припало 46% світової активності у сфері злиттів і поглинань цього року. При цьому сума угод зросла на 8%.
Обсяг M&A в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні скоротився на 2%, хоча в Японії показник підскочив на 45% і досяг максимуму за 19 років. У Європі було зафіксовано підйом на 20%. Комісійні збори у сфері інвестиційного банкінгу збільшилися на 12% порівняно з минулим роком – до $111 млрд. Це вище за середній показник за останнє десятиліття, зазначає FT.
Goldman Sachs Group зберіг свою позицію світового лідера у сфері консультування угод зі злиттів і поглинань. Morgan Stanley витіснив JPMorgan Chase & Co. і посів друге місце.