Business news from Ukraine

Business news from Ukraine

ПОДАТКИ В УКРАЇНІ ПОСИЛЬНІ, АЛЕ НЕОБХІДНО ПРИПИНИТИ ПРАКТИКУ РЕЄСТРАЦІЇ ПОДАТКОВИХ НАКЛАДНИХ – ВЛАСНИК VODA UA

11 Травня , 2022  

Держава має негайно припинити в Україні практику реєстрації податкових накладних, зокрема оцінку критеріїв зарахування підприємств до підприємств із ризикованою діяльністю, а також замінити податок на додану вартість (ПДВ) податком на виведений капітал.

Таку думку в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна” висловив Дмитро Нікіфоров, власник та засновник компанії ТОВ “АТ Маркет” (Київ), що займається розливом високогірної карпатської води під ТМ Voda UA, “Горянка”, “Карпатська джерельна високогірна”.

Він вважає, що ставка стягуваних податків у країні посильна для бізнесу і не потребує зниження.

“Потрібно негайно вбити цю “гідру”, яка називається реєстрацією податкових накладних. Це той інструмент, завдяки якому злодійкуваті податківці і нардепи, що їх прикривають, вимивають оборот у бізнесу в розмірі ПДВ. Держава має негайно припинити практику реєстрації податкових накладних, якої немає ніде у світі”, – заявив Нікіфоров.

За його словами, практика реєстрації податкових накладних та порядок визначення критеріїв зарахування діяльності підприємств до ризикованих шкодять бізнесу, вимиваючи його оборотний капітал, і мають бути негайно припинені.

“Податки знижувати не треба, вони посильні. За великим рахунком ПДВ потрібно скасовувати в принципі і вводити зрозумілі та чіткі податок з обороту та податок з продажу, безповоротні. Тому що будь-який поворотний податок на кшталт ПДВ є так званим квадратним податком і створює корупційні ризики, але на цьому потоці сидять такі люди, що це питання зрушити неможливо”, – уточнив бізнесмен.

“Тому скасування ПДВ і податку на прибуток із заміною на податок на виведений капітал – це те, що має зробити держава для бізнесу. Без цього бізнес не вилікують, хоч би як його набивали кредитами. Усе фінансування розбивається об те, що в нинішній парадигмі він працювати просто не може”, – додав Нікіфоров.

Як повідомлялося, міністр фінансів Сергій Марченко виступає за відновлення системи адміністрування ПДВ з автоматичним відшкодуванням грошима, “навіть якщо це болісно і потребує відстрочення виплат”.

“Чомусь було прийнято рішення, які фактично зламали чинну систему реєстрації податкових накладних, перевірки ризиків і автоматичного бюджетного відшкодування ПДВ. Фактично з березня у нас система реєстрації податкових накладних не працює… Я прихильник того, щоб працювала система автоматичного відшкодування ПДВ, а бізнес отримував би кошти”, – сказав він в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

Кабінет Міністрів України 28 лютого встановив можливість автоматичної реєстрації податкових накладних для деяких типів підприємств АПК та харчопрому, що дасть їм змогу подавати документацію без бюрократичної тяганини.

За даними Романа Лещенка, який на той момент обіймав посаду міністра аграрної політики та продовольства України, в автоматичному режимі після 28 лютого реєструються податкові накладні юросіб, які вирощують сільгоспкультури, сільгосптварин та птицю, займаються рибальством, а також переробляють молоко, масло та сир.

Крім того, до переліку потрапили всі підприємства, які виробляють м’ясо, фруктові та овочеві соки, олію, тваринні жири, харчові жири; продукти борошномельно-круп’яної промисловості; хліб та хлібобулочні вироби, борошняні кондитерські вироби, торти та тістечка; какао, шоколад, цукрові кондитерські вироби; чай та каву; прянощі та приправи; готову їжу та страви; дитяче харчування та дієтичні харчові продукти; готові корми для тварин, яких утримують на фермах; безалкогольні напої та інші води, розлиті у пляшки.

,