Агрохолдинг МХП, найбільший в Україні виробник курятини, у четвертому кварталі 2022 року зміг отримати $38 млн чистого прибутку, що в 2,4 раза краще за показник за четвертий квартал довоєнного 2021 року.
Як ідеться в річному звіті агрохолдингу на Лондонській фондовій біржі у вівторок, водночас загалом минулий рік для нього закінчився з чистим збитком $231 млн порівняно з $393 млн чистого прибутку за підсумками попереднього року.
Згідно зі звітом, виручка МХП у четвертому кварталі 2022 року зросла року на 6% – до $766 млн, загалом за рік – на 11%, до $2 млрд 642 млн.
Зокрема, експортна виручка за квартал досягла 64% ($491 млн) порівняно з 61% ($1 млрд 601 млн) за весь 2022 рік і 53% ($1 млрд 265 млн) за весь 2021 рік.
“Війна в Україні триває і може загостритися в найближчі місяці. Існують постійні ризики для діяльності компанії через повторювані атаки на критичну інфраструктуру України. Однак на сьогоднішній день всі виробничі потужності МХП в Україні продовжують працювати майже на повну потужність. Після перетворення своїх логістичних механізмів у відповідь на обставини воєнного часу, що змінюються, компанія знову експортує більш ніж у 70 країн світу, постачаючи зерно, рослинні олії та м’ясо птиці по всьому світу”, – зазначається в документі.
Згідно з ним, до теперішнього часу об’єкти МХП не зазнали фізичної шкоди внаслідок війни.
Водночас група зазнала значних витрат, пов’язаних із війною, після російського вторгнення 24 лютого 2022 року, які оцінюються в $69 млн за рік, що закінчився 31 грудня 2022 року. Вони включають в себе пожертвування на підтримку спільноти, списання запасів і біологічних активів та інші конкретні витрати, пов’язані з війною. Зокрема, МХП безоплатно доставив населенню України близько 12 тис. тонн продукції птахівництва.
Уточнюється, що операційний прибуток у четвертому кварталі минулого року скоротився на 12% – до $90 млн, а за рік – на 49%, до $255 млн, EBITDA – відповідно на 16%, до $109 млн і на 41%, до $384 млн.
Як зазначається, у січні-березні 2023 року агрохолдингу вдалося майже повністю зберегти виробничу потужність.
“Оскільки загальна ситуація в Україні залишається нестабільною, ми не можемо дати будь-які значущі прогнози щодо перспектив сегмента птахівництва на весь 2023 рік. У зерновому сегменті цього місяця стартує весняна посівна. Оскільки всі наші землі перебувають за межами зон бойових дій, ми сподіваємося, що зможемо зібрати ті самі 360 тис. га, що й 2022 року”, – зазначив також МХП.
Згідно зі звітом, беручи до уваги поточні ризики і невизначеності після російського вторгнення в Україну, а також витікаючу з цього необхідність збереження ліквідності для підтримки поточних бізнес-операцій і підтримки населення країни, правління МХП вирішило, що виплата дивідендів є малоймовірною, поки триває війна.