Business news from Ukraine

АМКУ дозволив “Vodafone Україна” придбати частку в статутному капіталі “Фрінет”

26 Травня , 2023  

Антимонопольний комітет (АМКУ) дозволив оператору мобільного зв’язку “Vodafone Україна” придбати частку в статутному капіталі ТОВ “Фрінет”, документ видано в четвер, повідомляють на сайті АМКУ.

“25 травня 2023 року Антимонопольний комітет ухвалив рішення, яким дозволив ПрАТ “ВФ Україна” набути частку в статутному капіталі ТОВ “Фрінет”, що забезпечує покупцю контроль над зазначеним об’єктом”, – зазначено в повідомленні АМКУ.

Зазначається, що концентрація відбувається у сфері надання послуг фіксованого доступу до мережі “Інтернет” в Україні. При цьому уточнюється, що учасники концентрації надають послуги фіксованого доступу до інтернету в Україні як фізичним, так і юридичним особам у межах багатьох населених пунктів України.

АМКУ зазначив, що частка групи покупця на відповідних регіональних ринках є незначною. Таким чином, у результаті концентрації сукупні частки учасників концентрації на регіональних ринках послуг фіксованого доступу до інтернету фізичним та юридичним особам у відповідних географічних межах не перевищуватимуть 15-21%. Тобто заявлена концентрація не призведе до монополізації або суттєвого обмеження конкуренції на товарних ринках України, вказав АМКУ, обґрунтовуючи видачу відповідного дозволу.

Компанія “Фрінет” надає послуги швидкісного інтернету в Києві, де клієнтська база провайдера налічує понад 160 тис. діючих абонентів. Крім столичного регіону компанія працює в Київській області та ще дев’яти областях, включно з Дніпропетровською, Житомирською, Івано-Франківською, Львівською областями.

До групи компаній “Vodafone Україна” входить Національний телеком-оператор Vega, який пропонує комплексні рішення в галузі фіксованого телефонного зв’язку, широкосмугового доступу до інтернету і передачі даних. Компанія присутня в 22 областях України. Послуги інтернет за технологією GPON надає в Києві, Одесі, Дніпрі, Львові, Харкові, Одесі, Дніпрі. Оперативне управління телекомунікаційною групою Vega здійснює ПрАТ “Фарлеп-Інвест”.

Як повідомлялося, “Vodafone Україна” у 2022 році скоротила чистий дохід на 2% – до 19,8 млрд грн, отримавши чистий прибуток у розмірі 1,1 млрд грн.

Наприкінці 2019 року NEQSOL Holding через OOO Telco Solutions and Investments, підконтрольне Bakcell, закрив операцію з купівлі у ПАТ “МТС” його телекомунікаційного бізнесу в Україні із залученням фінансування J.P. Morgan і RBI. Ціна склала $734 млн.

Група компаній NEQSOL Holding має більш ніж 25-річний досвід роботи в різних галузях і країнах. Її діяльність охоплює нафтогазову, телекомунікаційну, будівельну та інші високотехнологічні сфери у Великій Британії, США, Туреччині, Азербайджані, Казахстані, ОАЕ, Нідерландах. Група увійшла в телекомунікаційну галузь на початку 2000-х. Компанії, що входять до неї, надають послуги мобільного зв’язку, міжнародного транзиту та продажу оптового інтернету, послуги з виділених ліній, послуги дата-центру тощо.

Бізнесмен Насіб Гасанов є офіційним засновником і 100%-м власником групи NEQSOL Holding, зокрема компаній Nobel Oil Services (UK) Limited, Nobel Oil E&P (UK) Limited (торговельне найменування Nobel Upstream), Bakcell ТОВ і Norm ВАТ.

, ,