Швейцарський франк подорожчав приблизно на 4% щодо долара США з кінця лютого, що є найкращим показником серед валют G10.
Останніми тижнями трейдери стали давати оптимістичні прогнози щодо франка, чого не було з вересня 2021 року, зазначає агентство Bloomberg. Ці зміни зумовлені прогнозованою розбіжністю між грошово-кредитною політикою Національного банку Швейцарії та центральних банків Європи й Китаю.
Різке уповільнення темпів економічного зростання в єврозоні та КНР зміцнює думку аналітиків про те, що центробанки перейдуть до пом’якшення ДКП. Експерти також очікують аналогічних кроків від Федеральної резервної системи в недалекому майбутньому, хоча змішані економічні дані не виключають імовірність ще одного підйому базової ставки перед цим.
“Ми очікуємо, що швейцарський франк зростатиме відповідно до багаторічної тенденції”, – заявив керівник відділу валютних досліджень UBS Wealth Management Томас Флурі. Він очікує зміцнення цієї валюти в середньостроковій і довгостроковій перспективі через низький ціновий тиск у Швейцарії і те, що центральний банк країни “переконаний у необхідності боротися навіть із цією невеликою інфляцією”. Ба більше, “існує також багато можливостей для репатріації грошей, які залишалися за межами країни в період від’ємної процентної ставки”, вважає експерт.
Франк також залишається притулком для нервових інвесторів на тлі загострення геополітичної напруженості між США і Китаєм, зазначає агентство.
Швейцарська нацвалюта, як і золото, показує хороші результати в ті періоди, коли ДКП центробанків є стимулюючою. Курс франка зміцнився на 10% під час циклу зниження ставок ФРС і ЄЦБ у 2001-2002 рр. На початку фінансової кризи 2007-2008 рр. він зріс на 13%. Коли Федрезерв опускав ставки у 2019-2020 рр., франк подорожчав приблизно на 7%.
Довгострокові оцінки франка “зовсім не виглядають завищеними” після врахування відмінностей в інфляції з іншими країнами, зазначають аналітики JPMorgan Chase. Вони прогнозують поступове зміцнення його курсу до березня 2024 р. більш ніж на 5% до долара і більш ніж на 4% до євро.
Після зняття побоювань щодо стелі держборгу США існує ймовірність ослаблення франка до американської нацвалюти на 1-2%, вважають експерти. Однак, на їхню думку, це лише тимчасовий негативний фактор, який “не є проблемою для нашого “бичачого” стратегічного погляду на франк”.
Під час торгів у вівторок курс долара становить 0,9067 франка, курс євро – 0,9697 франка.