Антимонопольний комітет України (АМКУ) порушив справу стосовно промислової групи “Інтерпайп”, до якої входять ТОВ “Інтерпайп Україна” і ПрАТ “Інтерпайп НТЗ”, за ознаками вчинення нею порушень законодавства про захист економічної конкуренції за допомогою зловживання монопольним становищем на ринку первинної реалізації товару.
Згідно з інформацією АМКУ в п’ятницю, справу порушено 23 листопада.
При цьому уточнюється, що ознаки порушень полягають у необґрунтованому підвищенні цін на товар, а також у встановленні компаніями групи різних умов до рівнозначних угод із покупцями товару без обґрунтованих причин.
Комітет встановив, що група “Інтерпайп” має ознаки монопольного (домінуючого) становища на загальнодержавному ринку первинної реалізації товару.
“Проаналізувавши цінову поведінку групи “Інтерпайп”, Комітет на момент відкриття справи не виявив об’єктивних причин (чинників), які могли б бути причиною підвищення цін на товар групи протягом досліджуваного періоду. Крім того, Комітет не виявив залежності між динамікою відпускних цін на товар і складовими їхньої собівартості, зокрема – зміни вартості заготівлі, зміни заробітних плат тощо”, – констатується у пресрелізі.
Комітет також не виявив у договорах ТОВ “Інтерпайп Україна” взаємозв’язку між кількістю товару, закупленого різними покупцями, та його ціною за інших однакових умов договору.
Пресслужба нагадує, що у зв’язку із запровадженням воєнного стану в Україні інформація про резидентів України в частині, що стосується уточнення виду діяльності, не оприлюднюється до завершення воєнного стану в Україні.
“Інтерпайп” – українська промислова компанія, виробник безшовних труб і залізничних коліс. Продукцію компанії постачають у понад 80 країн світу через мережу торговельних офісів, розміщених на ключових ринках СНД, Близького Сходу, Північної Америки та Європи. У 2021 році “Інтерпайп” реалізував 602 тис. тонн трубної продукції та 174 тис. тонн залізничної продукції. Продажі залізничних продуктів здійснюються під брендом KLW.
В “Інтерпайпі” працюють приблизно 10 тис. співробітників. У 2021 році компанія перерахувала до бюджетів усіх рівнів майже 3 млрд грн.
У структурі компанії п’ять промислових активів: “Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод (НТЗ)”, “Інтерпайп Новомосковський трубний завод (НМТЗ)”, “Інтерпайп Ніко-Тьюб”, “Дніпропетровський Втормет” і електросталеплавильний комплекс “Дніпросталь” під брендом “Інтерпайп Сталь”.
Кінцевим власником Interpipe Limited є український бізнесмен Віктор Пінчук і члени його сім’ї.