Business news from Ukraine

Археологи виявили чергове стародавнє поселення в Узбекистані

10 Липня , 2024  

Видання Аrkeonews повідомляє, що китайські та узбецькі археологи виявили стародавнє поселення, датоване 8 століттям до нашої ери в Узбекистані, недалеко від річки Сурхандар’я.

За даними видання, група узбецьких і китайських археологів у період з квітня по червень зробили вже три великі відкриття.

Якщо перше відкриття має відношення до поселення 8 віку до н.е., де було знайдено архітектурну споруду квадратної форми з декількома кімнатами, включаючи піч і сміттєві ями, пропонуючи уявлення про древню цивілізацію, яка колись процвітала там, то ще один великий проект був пов’язаний з дослідженням древньої Кушанской імперії.

Внаслідок спільних зусиль було знайдено двадцять п’ять стародавніх гробниць та шість споруд Кушанської імперії. Кушанська імперія була потужною політичною системою, яка правила на території сучасних Узбекистану, Афганістану та Пакистану. Вона була заснована у першому столітті нашої ери кочовим народом Юечжі.

Археолог Ван Мен зазначив, що подібні знахідки мають вирішальне значення для встановлення хронологічної хронології кушанської культури в регіоні, допомагаючи простежити розвиток цивілізації навколо Сурхандар’їнської області.

У третьому проекті археологи зосередилися на Ферганській долині на сході Узбекистану, де вони досліджували та вивчили 84 руїни в період із квітня по травень. У ході досліджень також було виявлено дорогоцінний наскальний живопис, який допоміг намалювати картину стародавньої культури Наманганської області Узбекистану.

Ці відкриття знаменують собою останні віхи у багаторічному археологічному партнерстві між Північно-Західним університетом та Узбекистаном, яке розпочалося у 2009 році. До 2024 року в Центральній Азії було реалізовано понад 70 спільних проектів, спрямованих на вивчення історичних обмінів уздовж стародавнього Шовкового шляху.

Детальніше

, ,