Business news from Ukraine

Болгарія, Угорщина і Словаччина отримали право експорту в Україну нафтопродуктів із російської нафти

18 Грудня , 2022  

Ухвалений у п’ятницю дев’ятий пакет санкцій ЄС щодо Росії дозволяє Болгарії, Угорщині та Словаччині, які отримали відстрочку від нафтового ембарго Євросоюзу на російську нафту, експортувати вироблені з неї нафтопродукти в Україну.

В опублікованій 16 грудня в Офіційному журналі Євросоюзу постанові Ради ЄС ідеться про те, що рішення “дає змогу Угорщині, Словаччині та Болгарії експортувати в Україну деякі продукти нафтоперероблення, отримані з російської сирої нафти, імпортованої на підставі розглянутих відступів (від ембарго – ІФ), зокрема за необхідності транзитом через інші держави-члени”.

Ще один пункт постанови дозволяє Болгарії “експортувати в треті країни певні нафтопродукти, отримані з російської сирої нафти, імпортованої на основі розглянутих відступів”.

У публікації це пояснюється необхідністю “зниження ризиків для довкілля та безпеки, оскільки такі продукти не можуть безпечно зберігатися в Болгарії”.

Документ уточнює, що відповідний річний експорт не повинен перевищувати середньорічний обсяг експорту такої продукції за останні п’ять років.

, , , ,