Business news from Ukraine

БУКМЕКЕРИ ФІНАНСУВАТИМУТЬ СПОРТ: КАБМІН ВИЗНАЧИВСЯ, КУДИ СПРЯМУЮТЬ КОШТИ ВІД ПРОДАЖУ ГЕМБЛІНГ-ЛІЦЕНЗІЙ

24 Лютого , 2021  

На засіданні уряду був схвалений законопроєкт «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо створення державного фонду підтримки медицини, спорту, освіти культури та науки».

Кабмін підтримав ідею створення спеціального фонду, який буде наповнюватися коштом від продажу ліцензій операторам ринку азартних ігор, повідомляє портал “Рейтинг Букмекерів”.

Народний обранець від фракції «Слуга Народу», представник Кабінету Міністрів у парламенті Василь Мокан розповів, що саме передбачає законопроєкт:

Створення державного фонду підтримки медицини, спорту, освіти, культури та науки у складі спеціального фонду Державного бюджету України;

Спрямування відрахувань щорічних ліцензійних платежів від провадження діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор і від випуску та проведення лотерей до цього фонду;

Спрямування 50% отриманих доходів від плати за ліцензії на провадження діяльності з організації та проведення азартних ігор у гральних закладах казино та у залах гральних автоматів до бюджетів місцевого самоврядування за місцезнаходженням відповідного грального закладу;

Використання коштів фонду на фінансування охорони здоров’я, спорту, освіти, культури, наукової та науково-технічної діяльності з визначення цільового спрямування платежу за конкретний вид ліцензії.

У документі мовиться, що старт роботи спецфонду запланований на 1 січня 2022-го року. Зокрема, законопроєкт передбачає, що спорт фінансуватиметься коштом від плати за три види ліцензій: на провадження діяльності з організації та проведення букмекерської діяльності, на проведення парі тоталізатора на іподромі та на букмекерських пункт.

В цьогорічному бюджеті Кабмін заклав суму у розмірі 7,4 млрд гривень надходжень від плати за ліцензії на провадження діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор і за ліцензії на випуск та проведення лотерей. Торік було закладено 4,4 млрд, але державна скарбниця не отримала жодної копійки від сфери азартних ігор, адже процес ухвалення законопроєкту №2285-Д «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» дуже затягнувся, а Рада проголосувала за документ аж у липні.