Україну виключили зі списку країн, у яких заблоковано використання чат-бота зі штучним інтелектом ChatGPT розробника OpenAl, після чого продукт став доступний українським користувачам, повідомив віцепрем’єр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у Telegram.
“ChatGPT тепер доступний в Україні. Команда Мінцифри довго працювала над цим рішенням – офіційні листи, дзвінки та зустрічі з керівництвом. І, нарешті, нам вдалося виправити несправедливість”, – вказав Федоров.
Програма не працюватиме на тимчасово окупованих Росією територіях, щоб вороги не використовували її для антиукраїнської пропаганди, уточнив Федоров. “ChatGPT відмінно володіє українською мовою, на відміну від росіян”, – зазначив він.
Глава Мінцифри подякував за правильне рішення компанії-розробнику OpenAI і раднику керівника Офісу президента, президенту Київської школи економіки (KSE) Тимофію Милованову за сприяння у розв’язанні проблеми.
Раніше повідомлялося, що Україна потрапила до санкційного списку країн, використання ChatGPT у яких було заборонено. У цьому списку також РФ, Білорусь та Іран. Про причини такого відбору не повідомляли.
Водночас, як зазначалося у ЗМІ, українські користувачі знайшли понад п’ять способів обходити блокування, зокрема, за допомогою використання іноземних SIM-карт зарубіжних мобільних операторів, застосування VPN, зміни прив’язки до країни в Google, використання розширень для браузера Google Chrome.
ChatGPT стрімко набрав популярності в інтернеті після запуску наприкінці листопада 2022 року: кількість користувачів чат-бота сягнула 100 млн за перші два місяці існування. Його здатність імітувати людську бесіду стала приводом для обговорень, що програма зможе замінити професійних письменників і навіть поставити під загрозу пошуковий бізнес Google, писав Bloomberg. Чат здатний генерувати тексти будь-якого масштабу і коди розмітки HTML, також відповідати на запити у властивій людині манері, підтримувати діалог і відповідати на уточнювальні запитання.
KSE вже відкрила набір на безкоштовний воркшоп з використання ChatGPT і розглядає можливість повноцінного навчального курсу, написав Милованов на сторінці у Facebook.
Microsoft уже інвестувала близько $1 млрд в OpenAI. Компанія також працює над включенням чат-бота ChatGPT у свій пошуковик Bing.