Ціни на нафту опускаються в понеділок на сигналах спаду економічної активності, що триває в Китаї, через жорсткі карантинні заходи для стримування поширення COVID-19.
Індекс менеджерів із закупівель (PMI) у переробній промисловості Китаю в жовтні опустився до мінімальних з липня 49,2 пунктів з 50,1 пунктів місяцем раніше, свідчать дані Державного статистичного управління КНР (ДСУ).
Значення індексу нижче позначки 50 пунктів вказує на спад активності в секторі.
PMI сфери послуг у Китаї в жовтні впав до 48,7 пунктів, опустившись нижче 50 пунктів вперше з травня.
Вартість грудневих ф’ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures до 8:15 КСК у понеділок становить $95,03 за барель, що на $0,74 (0,77%) нижче за ціну на закриття попередньої сесії. За підсумками торгів у п’ятницю ці контракти подешевшали на $1,19 (1,2%), до $95,77 за барель.
Термін дії грудневих ф’ючерсів спливає із закриттям ринку у понеділок. Січневі контракти, що активно торгуються, подешевшали на $0,69 (0,74%) – до $93,08 за барель.
Ціна ф’ючерсів на нафту WTI на грудень на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) знизилася на цей час на $0,49 (0,56%), до $87,41 за барель. На час закриття попередніх торгів вартість цих контрактів опустилася на $1,18 (1,3%), до $87,9 за барель.
За підсумками минулого тижня Brent подорожчала на 2,4% за барель, WTI – на 3,4%. Ринок завершує місяць зростанням майже на 10% у зв’язку з ухваленим ОПЕК+ рішенням скоротити видобуток з листопада на 2 млн барелів на добу.
“Ціни на нафту, ймовірно, зростатимуть, оскільки ОПЕК+ скорочуватиме видобуток, і 5 грудня набуде чинності ембарго Євросоюзу на закупівлю російської нафти (введене у відповідь на продовження розв’язаної РФ повномасштабної війни проти України – ІФ)”, – зазначає керуючий директор Vanir Global Markets у Сінгапурі Джеймс Вістлер, слова якого наводить агентство Bloomberg.