Ціни на нафту у вівторок опускаються після підйому напередодні. Тиск на ринок надають побоювання, що зберігаються, зниження попиту у зв’язку з жорсткими карантинними обмеженнями в Китаї. Євросоюз тим часом готує план скорочення споживання енергоресурсів в умовах падіння постачання газу з Росії.
“Ми не думаємо, що можна чекати на стійкий ралі на ринку в найближчому майбутньому, – йдеться в огляді експертів Morgan Stanley, який наводить агентство Bloomberg. – Уповільнення зростання у всіх основних економічних блоках говорить на користь послаблення попиту на нафту на деякий час, і це вже знаходить свій відбиток у ринковій статистиці. Особливо важливий внесок у це робить Китай».
Вартість листопадових ф’ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures до 8:10 кск у вівторок становить $93,7 за барель, що на $0,3 (0,32%) нижче за ціну на закриття попередньої сесії. За підсумками торгів у понеділок ці контракти подорожчали на $1,16 (1,3%), до $94 за барель.
Ціна ф’ючерсів на нафту WTI на жовтень на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) становить до цього часу $87,58 за барель, що на $0,20 (0,23%) нижче за підсумкове значення попередньої сесії. На час закриття ринку напередодні вартість цих контрактів збільшилася на $0,99 (1,1%), до $87,78 за барель.
США підтвердили у понеділок, що не бачать можливості швидкого досягнення угоди про поновлення Спільного всеосяжного плану дій.
Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що вважає відновлення СВПД найближчим часом малоймовірним через позицію Тегерана. Минулої суботи Німеччина, Франція та Великобританія висловили “серйозні сумніви” у щирості Ірану у прагненні до відновлення СВПД і попередили, що позиція країни ставить під загрозу перспективи угоди.