Ціни на нафту падають у понеділок на тлі загального зниження апетиту інвесторів до ризику у зв’язку з інформацією про акції протесту, що відбуваються в Китаї проти ковідних обмежень.
Як повідомляє Bloomberg, акції протесту відбулися в містах по всій країні, включно зі столицею Пекіном, а також Шанхаєм, Сіньцзяном і Уханем, який від початку був епіцентром поширення COVID-19.
Це сприяє зміцненню долара США, що знижує привабливість інвестицій у сировину, а також підвищує ймовірність ще істотнішого посилення обмежень китайською владою, зазначає агентство.
Вартість січневих ф’ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures на 7:10 кск у понеділок становить $81,31 за барель, що на $2,32 (2,77%) нижче за ціну на закриття попередньої сесії. За підсумками торгів у п’ятницю ці контракти подешевшали на $1,71 (2%), до $83,63 за барель.
Ціна ф’ючерсів на нафту WTI на січень на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) опустилася до цього часу на $2,31 (3,03%), до $73,97 за барель. До закриття попередніх торгів вартість цих контрактів зменшилася на $1,66 (2,1%), до $76,28 за барель.
За підсумками минулого тижня Brent подешевшала на 4,6%, WTI – на 4,8%.
“Перспективи нафтового ринку залишаються несприятливими, і події цих вихідних у Китаї не додають позитиву”, – зазначає Воррен Паттерсон, відповідальний за стратегію на сировинних ринках ING Groep NV у Сінгапурі.
Згідно з прогнозом аналітичної компанії Kpler, попит на нафту в КНР у четвертому кварталі зменшиться до 15,11 млн барелів на добу (б/д) порівняно з 15,82 млн б/д роком раніше.