Ціни на нафту піднімаються в середу після падіння напередодні на слабких статданих зі США, що скоротили оптимізм інвесторів щодо глобального попиту на енергоносії.
У центрі уваги трейдерів – доповідь американського Міненерго про запаси енергоносіїв у країні, яку буде оприлюднено о 17:30 кв. м.
Дані Американського інституту нафти (API), опубліковані в ніч з вівторка на середу, показали збільшення запасів нафти в Штатах за підсумками третього тижня поспіль – на 3,378 млн барелів. За попередні два тижні резерви нафти в країні зросли більш ніж на 27 млн барелів, досягнувши максимуму з червня 2021 року.
Вартість березневих ф’ючерсів на сорт Brent на лондонській біржі ICE Futures на 8:10 мск у середу становить $86,34 за барель, що на $0,21 (0,24%) вище за ціну на закриття попередньої сесії. За підсумками торгів у вівторок ці контракти подешевшали на $2,06 (2,3%), до $86,13 за барель.
Ціна ф’ючерсів на нафту WTI на березень на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) збільшилася до цього часу на $0,14 (0,17%), до $80,27 за барель. До закриття попередніх торгів вартість цих контрактів знизилася на $1,49 (1,8%), до $80,13 за барель.
“Ціни на нафту намагаються скорегуватися після падіння напередодні на слабких даних про ділову активність у Штатах, – зазначає аналітик IG Asia Pte в Сінгапурі Йеп Джун Ронг. – Але тиск на ринок зберігається, апетит інвесторів до ризику залишається стриманим”.
Зведений індекс менеджерів із закупівель (PMI) у США, що розраховується S&P Global, у січні зріс до 46,6 пункту з 45 пункту місяцем раніше. Значення індексу нижче позначки в 50 пунктів свідчить про скорочення ділової активності. Американський PMI залишається нижче цього рівня вже сім місяців поспіль.
Ділова активність у січні продовжила падати як у промисловому секторі, так і у сфері послуг США, показали попередні дані S&P Global.