Ціни на нафту посилили зниження вдень у вівторок на побоюваннях щодо глобального попиту на паливо та через зміцнення курсу долара.
Грудневі ф’ючерси на сорт Brent на лондонській біржі ICE Futures до 14:30 кск подешевшали на $2,14 (2,22%) – до $94,05 за барель.
Котирування ф’ючерсів на WTI на листопад на електронних торгах на Нью-Йоркській товарній біржі (NYMEX) до вказаного часу знизилися на $2,28 (2,5%) – до $88,85 за барель.
Напередодні Brent подешевшала на 1,8%, WTI – на 1,6% після публікації даних про те, що індекс менеджерів із закупівель (PMI) у сфері послуг Китаю, що розраховується Caixin Media Co. та S&P Global, у вересні впав до 49,3 пункту з 55 пунктів у серпні.
Значення індексу нижче 50 пунктів свідчить про падіння ділової активності у сфері послуг. Індикатор у другій за величиною економіці світу та найбільшому імпортері палива опустився нижче за цю позначку вперше за чотири місяці.
Тим часом Шанхай та низка інших найбільших міст КНР посилили тестування мешканців на коронавірус до найактивнішого рівня із серпня та ввели обмеження на поїздки, пише видання Barron’s. Такі заходи можуть бути пов’язані з 20-м з’їздом компартії Китаю, який розпочнеться у Пекіні 16 жовтня.
Додатковий тиск на котирування чинить сильний долар, який продовжує зміцнюватися на заявах керівництва Федеральної резервної системи.
На початок наступного року рівень ключової процентної ставки в США може трохи перевищити 4,5%, вважає голова Федерального резервного банку (ФРБ) Чикаго Чарльз Еванс. За його словами, Федрезерву потрібно буде утримувати ставку на високому рівні протягом деякого часу, щоб охолодити економіку та ринок праці.
Тим часом заступник голови ФРС Лейл Брейнард напередодні наголосила на необхідності посилення грошово-кредитної політики для уповільнення інфляції, але додала, що рішення Центробанку залежатимуть від статданих, що надходять.
“Федрезерв, ймовірно, підвищить ставку ще на 75 базисних пунктів у листопаді, що зміцнить долар та обмежить зростання нафтових котирувань”, – написали аналітики Schneider Electric.