Business news from Ukraine

Ціни на нафту продовжують зростати, Brent – $89,27 за барель

4 Жовтня , 2022  

Ціни на нафту продовжують зростати у вівторок, ринок чекає на зустрічі держав ОПЕК+, в ході якої може бути ухвалено рішення про зниження квоти на видобуток нафти.

Агентство Bloomberg повідомляє з посиланням на джерела в ОПЕК+, що альянс обговорить можливість скорочення видобутку більш ніж на 1 млн. барелів на добу (б/с).

Засідання міністерського моніторингового комітету ОПЕК+ (JMMC), а також міністерська зустріч ОПЕК+ відбудуться у секретаріаті ОПЕК у Відні 5 жовтня. З березня 2020 року зустрічі проводились у форматі відеоконференцій.

Вартість грудневих ф’ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures до 8:10 КСК у вівторок становить $89,27 за барель, що на $0,41 (0,46%) вище за ціну на закриття попередньої сесії. За підсумками торгів у понеділок ці контракти подорожчали на $3,72 (4,4%), до $88,86 за барель.

Ціна ф’ючерсів на нафту WTI на листопад на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) піднялася на цей час на $0,24 (0,29%), до $83,87 за барель. До закриття ринку у понеділок вартість цих контрактів збільшилася на $4,14 (5,2%), до $83,63 за барель.

“Ми очікуємо суттєвого скорочення квоти ОПЕК+ на папері, проте насправді його обсяг буде набагато меншим”, – каже Уоррен Паттерсон, який відповідає за стратегію на сировинних ринках ING Groep NV у Сінгапурі.

“Зниження на 1 млн б/д означатиме реальне зменшення видобутку менш ніж на 400 тис. б/д”, – наводить слова експерта агентство Bloomberg.

З вересня минулого року низка країн ОПЕК+ відстає від наміченого рівня видобутку через брак інвестицій через військові сутички та санкції. При цьому загальна квота ОПЕК+ збільшувалась, що дозволяло країнам, які можуть наростити виробництво, зробити це. У вересні цього року міністри ОПЕК+ вирішили знизити квоту на жовтень на 100 тисяч б/д.

Ціни на нафту впали на 25% у минулому кварталі на тлі сигналів ослаблення світової економіки внаслідок швидкого посилення грошово-кредитної політики світовими центробанками, включаючи Федеральну резервну систему (ФРС). Експерти побоюються глобальної рецесії та, відповідно, зниження попиту на нафту.

,