Ціни на нафту зростають у п’ятницю, завершуючи в плюсі другий тиждень поспіль завдяки оптимізму інвесторів щодо попиту на нафту в Китаї.
Нафтопереробні компанії в КНР нарощують закупівлю нафти, розраховуючи на зростання споживання енергоносіїв у країні слідом за зняттям карантинних обмежень, зазначає агентство Bloomberg.
“Ціни зростають на тлі триваючого оптимізму щодо перспектив Китаю, – говорить аналітик Saxo Capital Markets у Сінгапурі Чару Чанана. – Сигнали того, що захворюваність на COVID-19 у країні сягнула піку, посилюють очікування більш стійкого підйому попиту”.
Вартість березневих ф’ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures на 7:15 кв. м у п’ятницю становить $86,26 за барель, що на $0,1 (0,12%) вище за ціну на закриття попередньої сесії. За підсумками торгів у четвер ці контракти подорожчали на $1,18 (1,4%), до $86,16 за барель.
Ціна ф’ючерсів на нафту WTI на лютий на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) збільшилася до цього часу на $0,17 (0,21%), до $80,5 за барель. До закриття попередніх торгів вартість цих контрактів підвищилася на $0,85 (1,1%), до $80,33 за барель.
Дані Міненерго США, опубліковані напередодні, показали несподіване і різке збільшення запасів нафти в США. Показник зріс на 8,41 млн барелів, до 4483,02 млн барелів, тоді як експерти, опитані Bloomberg, очікували зниження запасів на 3 млн барелів.
Товарні запаси бензину зросли на 3,48 млн барелів за очікуваного підвищення на 2,4 млн барелів.
“Дані про запаси істотно відрізнялися від того, що очікував ринок, – каже експерт Tyche Capital Advisors Тарік Захір. – Проте ми очікуємо подальшого підйому цін, враховуючи відкриття економіки Китаю, ситуацію в Україні (розв’язану РФ повномасштабну війну проти України – ІФ) і той факт, що уряду США необхідно заповнити стратегічний нафтовий резерв”.