Ціни на нафту знижуються вранці в понеділок після істотного підйому за підсумками минулого тижня, спричиненого оптимізмом щодо впливу скасування коронавірусних обмежень у Китаї на попит на паливо в країні та світі.
Вартість березневих ф’ючерсів на сорт Brent на лондонській біржі ICE Futures на 7:10 кск становить $84,66 за барель, що на $0,62 (0,73%) нижче за ціну на закриття попередньої сесії. За підсумками торгів минулої п’ятниці ці контракти подорожчали на $1,25 (1,5%), до $85,28 за барель.
Ціна ф’ючерсів на нафту WTI на лютий на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) становить до цього часу $79,35 за барель, що на $0,51 (0,64%) нижче підсумкового значення попередньої сесії. За підсумками минулої сесії контракт підвищився в ціні на $1,47 (1,9%), до $79,86 за барель.
За підсумками минулого тижня Brent зросла в ціні на 8,3%, WTI – на 8,5%. Обидва контракти завершили торги на максимумах з початку року.
Відкриття китайської економіки “стало найважливішим фактором зростання цін на нафту на минулому тижні”, а дані про зниження інфляції в США також додали інвесторам оптимізму з приводу американської економіки, зазначив президент Strategic Energy & Economic Research Майкл Лінч.
Крім того, ціни підтримало ослаблення долара, додав експерт.
Цього тижня увагу трейдера буде сфокусовано на щомісячних звітах ОПЕК і Міжнародного енергетичного агентства, які будуть оприлюднені у вівторок і середу відповідно, зазначає Trading Econimics.
Тим часом кількість діючих нафтових бурових установок у США минулого тижня збільшилася на 5 одиниць і становила 623, повідомила нафтосервісна компанія Baker Hughes. Кількість газових установок скоротилася на 2, до 150.