Business news from Ukraine

Business news from Ukraine

Ціни на нафту зростають, але завершують тиждень зниженням більш ніж на 2%

25 Листопада , 2022  

Ціни на нафту піднімаються в п’ятницю, але завершують тиждень зниженням на понад 2% на тлі побоювань трейдерів щодо перспектив китайського попиту, що посилюються.

Захворюваність на COVID-19 у КНР продовжує зростати, що змушує владу запроваджувати нові карантинні заходи, зазначає Bloomberg.

Інвестори продовжують стежити за переговорами в Євросоюзі щодо стелі цін на російську нафту. Останні повідомлення ЗМІ свідчать, що цінова межа може бути встановлена на досить високому рівні, щоб світовий ринок уникнув втрати істотного обсягу сировини з РФ.

Вартість січневих ф’ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures на 8:05 мск у п’ятницю становить $85,74 за барель, що на $0,4 (0,47%) вище за ціну на закриття попередньої сесії. За підсумками торгів у четвер ці контракти подешевшали на $0,07 (0,1%), до $85,34 за барель.

Ціна ф’ючерсів на нафту WTI на січень на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) піднялася до цього часу на $0,58 (0,74%), до $78,52 за барель. Напередодні основні торги в США не проводилися через вихідний (День подяки).

Як повідомила в четвер The Wall Street Journal, країни ЄС продовжують обговорювати, на якому конкретно рівні має бути встановлена стеля цін на російську нафту. Проти запропонованої G7 ціни в $65-70 за барель виступили Польща, Естонія і Латвія, які вважають, що вона надмірно висока і залишає Росії занадто високий дохід. Водночас Кіпр, Греція і Мальта, – країни з розвиненою судноплавною галуззю, навпаки, вважають цей рівень занадто низьким.

“Введення стелі цін на російську нафту на рівні $65-70 за барель не матиме істотного впливу на ринок, оскільки її вже й так продають за цією вартістю”, – вважає аналітик із сировинного сектору Kotak Securities Ltd. Равінда Рао, думку якого наводить Bloomberg.