Ціни на нафту піднімаються у понеділок завдяки зростанню оптимізму трейдерів щодо перспектив попиту на тлі інформації про зняття карантинних обмежень у китайському Ченду, столиці провінції Сичуань.
Ченду, де проживає 21 млн осіб, став найбільшим містом КНР після Шанхаю, де було запроваджено жорсткий локдаун для стримування поширення COVID-19. З понеділка в Ченду знімаються основні карантинні обмеження.
“Головною причиною коливання цін на нафту є зміна очікувань щодо попиту, – зазначає аналітик Mizuho Bank Ltd. у Сінгапурі Вішну Варатан, думку якого наводить агентство Bloomberg. – Пом’якшення карантинних обмежень у Китаї є важливим фактором для ринку. Тут йдеться про відкладений попит , і це пояснює негайну реакцію ринку.
Вартість листопадових ф’ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures до 8:10 кск у понеділок становить $91,9 за барель, що на $0,55 (0,6%) вище за ціну на закриття попередньої сесії. За підсумками торгів у п’ятницю ці контракти подорожчали на $0,51 (0,6%), до $91,35 за барель.
Ціна ф’ючерсів на нафту WTI на жовтень на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) піднялася на цей час на $0,37 (0,43%), до $85,48 за барель. До закриття ринку в п’ятницю вартість цих контрактів збільшилася на $0,01 до $85,11 за барель.
За підсумками минулого тижня Brent подешевшала на 1,6%, WTI – на 1,9%.
У центрі уваги трейдерів цього тижня – засідання Федеральної резервної системи (ФРС) та Банку Англії. Побоювання, пов’язані з тим, що швидке посилення грошово-кредитної політики світовими ЦБ призведе до рецесії у світовій економіці та падіння попиту на нафту, є одним із ключових факторів, що штовхають вниз нафтовий ринок в останні місяці. Ціни на нафту, ймовірно, завершать третій квартал зниженням, що буде відзначено вперше за два роки, зазначає агентство Bloomberg.