Business news from Ukraine

Ціни на нафту зростають, Brent біля $81,2 за барель

20 Листопада , 2023  

Ціни на нафту еталонних марок зростають уранці в понеділок після стрибка минулої п’ятниці.

Ціна січневих ф’ючерсів на сорт Brent на лондонській біржі ICE Futures на 7:11 кч становила $81,16 за барель, що на $0,55 (0,68%) вище за показник на закриття попередньої сесії. Минулої п’ятниці ці контракти підскочили в ціні на $3,19 (4,1%) – до $80,61 за барель.

Котирування ф’ючерсів на нафту WTI на січень на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) на зазначений час підвищилися на $0,53 (0,7%) і становили $76,57 за барель. За підсумками минулої сесії вони підвищилися на $2,99 (4,1%) – до $75,89 за барель.

Завдяки активному підйому в п’ятницю обидві марки скоротили до мінімуму тижневе зниження. За минулий тиждень котирування Brent знизилися на 1%, WTI – на 1,7%.

Різке зростання котирувань у п’ятницю було викликано чутками про те, що ОПЕК+ може продовжити обмеження на видобуток нафти на кілька місяців або збільшити обсяг скорочень видобутку палива.

“Ті, хто торгує нафтою щонайменше 10 років, згадають шок на День подяки 2014 року, коли ОПЕК відмовилася від квот на видобуток й обвалила ціни з $80 до близько $45 за барель за лічені тижні”, – сказав редактор видання Sevens Report Research Тайлер Річі в інтерв’ю MarketWatch.

“Зараз ризики зміщені на користь “биків”, тому що посилення обмежень видобутку поверне ф’ючерси до позначки $100 за барель”, – додав він.

Водночас дані нафтосервісної компанії Baker Hughes засвідчили, що за минулий тиждень кількість нафтових бурових установок, що діють у США, зросла на шість, рекордними темпами з лютого, і становила 500 одиниць. Кількість газових установок тим часом знизилася на чотири, до 114, найнижчого рівня з початку вересня.

,