ТОВ «Дніпрометиз-ТАС» (Дніпро) українського бізнесмена Сергія Тігіпка планує побудувати нову лінію гарячого цинкування сталевого дроту на $4 млн, компанія презентувала проєкт на Конференції з відновлення України (URC2025), що відбулася 10-12 липня в Римі.
Згідно з інформацією компанії в каталозі проєктів на URC, проєкт передбачає будівництво нової лінії гарячого цинкування для підвищення операційної ефективності та оптимізації споживання енергії, що є диверсифікацією виробництва високорентабельної продукції завдяки виготовленню високоякісного тонкого (0,7-1,6 мм) і дроту середнього діаметру (1,8-5,0 мм), включно з низьковуглецевими, середньовуглецевими та високовуглецевими марками сталі.
Потужність установки – 24 тис. тонн на рік. Нове енергозберігаюче обладнання використовується для печі та цинкової ванни. Серед сильних сторін проєкту відзначено зниження виробничих витрат, підвищення ефективності використання простору, збільшення виробничих потужностей, стратегічні інвестиції в кабельну промисловість.
Цільовий ринок – європейський, північноамериканський, близькосхідний.
Проєкт на 100% готовий до реалізації: завершено передпроєктне планування, розвинута інфраструктура (цех, електростанція та інші споруди), виконані детальні технічні, виробничі та ринкові аналізи, є виробництво напівфабрикатів з дроту.
У результаті реалізації проєкту відбудеться зміна асортименту продукції з відносно низькорентабельних дротів для огорож на високорентабельні продукти для кабельної промисловості. Модель зосереджена на ефективності шляхом поступового виведення з експлуатації старих ліній з метою досягти річної виробничої потужності 24 тис. тонн із середнім діаметром 1,6 мм.
Загальний бюджет проєкту – $4 млн, потрібно залучити $2 млн. Очікувані фінансові показники: чиста теперішня вартість (net present value, NPV) – $1,5 млн, виручка 2030 року – $1,4 млн, EBITDA 2030 року – $0,9 млн.
Термін запуску проєкту – три роки.
До 2025 року в нього інвестовано $0,1 млн на розроблення концепції, цього року знадобиться фінансування в розмірі $1,5 млн на проєктування, 2026-го – $2 млн, 2027-го – $0,4 млн на будівництво. У 2027-му році – початок експлуатації.