Business news from Ukraine

Дніпровський металургійний завод запустив ще один прокатний цех

9 Лютого , 2023  

ПрАТ “Дніпровський металургійний завод” (ДМЗ, раніше – “Євраз-ДМЗ”), що входить до DCH Steel групи DCH бізнесмена Олександра Ярославського, перевів нагрівальні печі прокатного цеху (ПЦ) №1 на природний газ замість доменного через простоювання доменних печей і брак коксового газу.

Згідно з інформацією в корпоративній газеті DCH Steel, з жовтня 2022 року два нагрівальні колодязі ПЦ-1 були переведені на природний газ, а з січня 2023-го на цей енергоносій переведені вже шість печей, задіяних у виробництві.

“Енергоресурс дуже дорогий, тому фокус наведено на постійний контроль витрат природного газу на виробництво однієї тонни продукції по кожному колодязю. У такий спосіб прагнемо відслідковувати, як на питомі витрати газу впливають різні показники: технічний стан обладнання, тривалість повітряних тривог, під час яких метал перебуває понаднормовий час у печі, людський чинник тощо”, – пояснює директор з якості та технології підприємства Юрій Кравченко, якого цитує видання.

За його словами, щодня аналізується ситуація і розробляються оптимальні рішення. Зокрема, у січні цільовий показник використання природного газу досягнуто і є потенціал для його зниження.

“Зрозуміло, що переведення печей на природний газ – вимушене рішення, але в такий спосіб ми забезпечуємо роботою ПЦ-1 і його незалежність від внутрішніх ресурсів, тому що доменного газу немає, а коксового недостатньо через невеликі обсяги виробництва на КХП (коксохімічному підрозділі)”, – констатує Кравченко.

І додав, що доменне виробництво наразі простоює через дефіцит сировини і блокування портів. При цьому прокатні цехи працюють на давальницькій сировині, зокрема перша прокатна кампанія в ПЦ-1 почалася з 18 січня 2023 року.

ДМЗ спеціалізується на випуску сталі, чавуну, прокату та виробів з них. Група DCH 1 березня 2018 року підписала договір про купівлю у Evraz Дніпровського метзаводу.

Рудник “Суха Балка” – одне з провідних підприємств гірничодобувної галузі в Україні. Видобуває залізну руду підземним способом. До складу рудника входять шахти “Ювілейна” та ім. Фрунзе. Фрунзе.

Група DCH у травні 2017 року придбала рудник у групи Evraz.

,