Business news from Ukraine

ДТЕК виготовив 6 нових шахтних комбайнів

21 Травня , 2024  

Машинобудівники “ДТЕК Енерго” в січні-квітні цього року виготовили та відремонтували 553 одиниці гірничо-шахтного обладнання (ГШО), зокрема шість нових прохідницьких і очисних комбайнів.

“Машинобудівники забезпечили потреби українських шахтарів також 355 тисячами запчастин і комплектуючих”, – повідомляється в прес-релізі енергохолдингу у вівторок.

За словами генерального директора “ДТЕК Енерго” Ільдара Салєєва, наразі основні зусилля компанії спрямовані на відновлення пошкодженої та зруйнованої теплової генерації, яка найбільше постраждала від російських атак на енергосистему навесні цього року.

“Наступна зима – справжній виклик для всіх енергетиків, тому що через останні масовані атаки Росії енергосистема втратила понад 8 ГВт потужностей. Обсяги колосальні. І, незважаючи на суттєве падіння споживання вугілля нашими теплоелектростанціями, робимо все можливе, щоб зберегти минулорічні обсяги видобутку”, – зазначив процитований у пресрелізі Салєєв.

Як повідомлялося, 2023 року інвестиції компанії в український вуглевидобуток становили близько 7 млрд грн, що майже вдвічі більше, ніж 2022-го.

“ДТЕК Енерго” забезпечує замкнутий цикл виробництва електроенергії з вугілля. Встановлена потужність компанії в тепловій генерації станом на січень 2022 року становила 13,3 ГВт. У вуглевидобутку створено повний виробничий цикл: видобуток і збагачення вугілля, машинобудування та сервісне обслуговування шахтного обладнання.

Наразі понад 50% потужностей теплової генерації енергохолдингу “ДТЕК” зруйновано внаслідок російських атак.

,