Business news from Ukraine

Експорт IT-галузі України за 10 міс. зріс на 10%.

9 Грудня , 2022  

IT-галузь за 10 місяців 2022 року принесла в економіку України $6 млрд експортної виручки, що на 9,9% більше порівняно з аналогічним періодом попереднього року, ідеться в національному дослідженні про стан і досягнення IT-індустрії Do IT Like Ukraine.

“Зокрема, такі результати стали можливими завдяки ефективній реалізації планів безперервності бізнесу, вчасній релокації команд та диверсифікації центрів розробки в Україні та за кордоном”, – зазначив виконавчий директор асоціації IТ Ukraine Костянтин Васюк.

За прогнозами дослідників, до кінця року індустрія згенерує $7,1 млрд експорту, що на 2,2% більше за показник 2021 року, тоді як до війни очікувалося його зростання до $8-8,6 млрд.

У результаті очікується, що частка IT-послуг у ВВП зросте з 3,5% до 5,4%, а в експорті послуг – з 37,8% до 47%.

Згідно з документом, 34,3% IT-компаній успішно пристосувалися до нових реалій, а понад 43% очікують зростання обсягів бізнесу за результатами 2022 року.

Найбільшими викликами для компаній зазначено міграцію працівників та їхніх родин, релокацію компаній, заборону виїзду ІТ-фахівців за кордон, заклик ІТ-фахівців, утримання клієнтів і мінімізацію ризиків у роботі з клієнтами, а також валютне регулювання й обмеження, запроваджені Національним банком України (НБУ).

У зв’язку з цим змінився підхід до праці, вказується в дослідженні: після початку повномасштабної війни у 71,5% компаній понад 75% фахівців працюють віддалено, хоча останні російські удари по енергоінфраструктурі внесли корективи в цю тенденцію.

Як випливає з оприлюднених даних, кількість активних на ринку праці IT-компаній у листопаді цього року впала до 2 тис. із 5 тис. 2021 року.

У документі вказується, що в умовах війни чисельність ІТ-фахівців залишилася цього року на рівні близько 330 тис.

Згідно з опитуванням, частина компаній планово відкривала нові офіси в Україні та за кордоном, частина була змушена релокуватися в безпечніші регіони. Однак 81,5% релокованих за кордон ІТ-компаній все ж планують повертати бізнес в Україну, 5,6% з них уже в процесі повернення.

Згідно з дослідженням, серед першої десятки країн для релокації компанії обирали Польщу, Німеччину, США, Португалію, Болгарію, Чехію, Румунію, Молдову, Іспанію та Канаду.

,