Business news from Ukraine

Україна готова до продовження транзиту російського газу за ініціативи з боку країн Європейського Союзу

Україна готова до продовження транзиту російського газу через свою газотранспортну систему (ГТС) за ініціативи з боку країн Європейського Союзу, але продовжувати чинний контракт або підписувати новий із “Газпромом” не буде, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на прес-конференції в Києві в понеділок.

“Ми, зрозуміло, не збираємося вести переговори з країною-агресором про те, щоб продовжувати (транзитний контракт) і ставити свої підписи під угодою, але ми мали неодноразові переговори з європейськими лідерами на базі Єврокомісії. Якщо європейські країни виступлять або консорціумом, або хтось із європейських партнерів виступить транзитером уже свого газу – ми готові таку послугу надавати. Тут ініціатива на боці ЄС і наших європейських партнерів”, – сказав він.

“Група, об’єднання, консорціум… Це може бути ЄК, група європейських країн, які зацікавлені в збереженні транзиту”, – уточнив Шмигаль.

При цьому, за словами прем’єра, ГТС України готова функціонувати і без здійснення транзиту російського природного газу.

Як повідомлялося, транзит російського природного газу через газотранспортну систему (ГТС) України 2023 року знизився на 28,4% (на 5 млрд 812,6 млн куб. м) порівняно з 2022 роком – до 14 млрд 646,6 млн куб. м.

Договір між “Нафтогазом України” і “Газпромом” на організацію транспортування, транспортну угоду між НАК і ОГТСУ, а також міжоператорську угоду між ОГТСУ і “Газпромом” було підписано 30 грудня 2019 року. Контракт передбачає транзит у 2021-2024 роках по 40 млрд куб. м газу на рік.

, ,

Столиця Філіппін стала світовим лідером за темпами зростання цін на елітне житло

Елітне житло в столиці Філіппін, найбільш густонаселеному місті світу Манілі 2023 року подорожчало на 26,3% – максимально серед 100 світових ринків, які відслідковує Knight Frank, пише Mansion Global із посиланням на звіт компанії.

Друге місце за темпами зростання посів лідер попереднього рейтингу – Дубай, де вартість житлової нерухомості класу “люкс” підвищилася на 16%.

На третій сходинці розташувалися Багамські острови з підйомом на 15%, а четверту і п’яту розділили португальський регіон Алгарве і південноафриканський Кейптаун (+12,3%).

Загальносвітові ціни на елітне житло торік зросли на 3,1%, водночас 80 зі 100 ринків, що відслідковуються, уникли спаду.

Серед регіонів світу найкращий результат показав Азіатсько-Тихоокеанський, де люксова нерухомість подорожчала на 3,8%. У Північній, Південній і Центральній Америці зростання становило 3,6%.

Підсумки 2023 року виявилися значно кращими за прогнози економістів на його початок, зазначила у звіті голова напряму міжнародних досліджень ринку житлової нерухомості Knight Frank Кейт Еверетт-Аллен.

, ,

Ігор Ліскі планує будівництво в Україні заводу з виробництва віконного скла

Бізнесмен Ігор Ліскі анонсував будівництво заводу з виробництва віконного скла загальною вартістю $240 млн у Київській області.

“Можу вже офіційно повідомити про наш новий суперамбіційний проєкт, який ми розвиваємо вже понад рік”, – повідомив Ліскі у Facebook.

Ліскі розповів The Wall Street Journal, що планує інвестувати в проєкт приблизно $80 млн. За його словами, залучення проєктного фінансування є основною проблемою під час запуску проєкту.

Ліскі є власником інвестиційного холдингу EFI Group (“Ефективні інвестиції”). Сфери інвестування – healthcare та medtech, паперова, харчова та деревообробна промисловості, постачання сільгосппродукції.

Серед бізнесів компанії – підприємство з виробництва тваринних жирів і кормових добавок для тварин Feednova, медмережа “Медична зірка”, Житомирський картонний комбінат, виробник картонного пакування “Сем Екопак”, лісопереробник “Форест технолоджі”, постачальник сільгосппродукції “Ефі Агро”, медичний онлайн-хаб Doc.ua.

, , , ,

На парламентських виборах в Ірані перемагають консерватори

Консерватори набрали більшість голосів на парламентських виборах в Ірані, повідомила в понеділок низка іранських ЗМІ.

4 березня виборча комісія завершила підрахунок голосів на виборах до законодавчого органу країни. За попередніми підсумками підрахунку, консервативні кандидати лідирують у всіх провінціях Ірану, включно з Тегераном, пишуть місцеві ЗМІ.

За 45 із 290 місць у парламенті кандидати змагатимуться у другому турі.

Приблизно 25 млн громадян Ірану взяли участь у виборах, що відбулися 1 березня, до парламенту країни і Ради експертів. За попередніми неофіційними даними, явка становила приблизно 41%.

До участі в парламентських виборах допустили рекордну кількість кандидатів – понад 15,2 тис. осіб, що становило майже 75% від загальної кількості претендентів, які спочатку зареєструвалися. Близько 1,7 тис. допущених до виборів кандидатів – жінки.

Згідно з Конституцією Ірану, п’ять місць у 290-місцевому парламенті мають відійти представникам релігійних меншин. 144 кандидати боролися за 88 місць у Раді експертів, яка обирає Верховного лідера країни.

Багатьом кандидатам, які виступають за проведення реформ в Ірані, заборонили брати участь у парламентських виборах, а деяких політичних діячів, зокрема колишнього президента Ірану Хасана Рухані, не допустили до виборів до Ради експертів, зазначали іранські ЗМІ.

Перше засідання парламенту нового скликання відбудеться наприкінці травня.

Раніше аналітичний центр Experts Club зробив відео присвячене ТОП-10 виборам у світі цього року. Детальніше аналіз доступний за посиланням

, , ,

“Запоріжсталь” наростила випуск прокату вдвічі

Запорізький металургійний комбінат “Запоріжсталь” у січні-лютому поточного року збільшив випуск прокату в 2 рази порівняно з аналогічним періодом минулого року – до 395,3 тис. тонн з 196 тис. тонн.

Згідно з інформацією підприємства, виплавка сталі за цей період зросла в 2,25 раза – до 471,1 тис. тонн, чавуну – на 75,7%, до 512,3 тис. тонн.

У лютому на “Запоріжсталі” було вироблено 248,8 тис. тонн чавуну, 235,4 тис. тонн сталі, відвантажено 198,5 тис. тонн прокату.

Як повідомлялося, “Запоріжсталь” у 2023 році наростила випуск прокату на 57,2% порівняно з 2022 роком – до 2 млн 54,7 тис. тонн, сталі на 65,4% – до 2 млн 466,9 тис. тонн, чавуну – на 35,3%, до 2 млн 718,9 тис. тонн.

“Запоріжсталь” – одне з найбільших промислових підприємств України, продукція якого користується широким попитом у споживачів як на внутрішньому ринку, так і в багатьох країнах світу.

“Запоріжсталь” перебуває в процесі інтеграції в групу “Метінвест”, основними акціонерами якої є ПрАТ “Систем Кепітал Менеджмент” (71,24%) і група компаній “Смарт-холдинг” (23,76%).

ТОВ “Метінвест Холдинг” – керуюча компанія групи “Метінвест”.

,

Акціонери СК “Форте-Лайф” збільшить статутний капітал на 31 млн грн

Акціонери страхової компанії “Форте Лайф” (Київ) на зборах 23 лютого ухвалили рішення про збільшення статутного капіталу на 31 млн грн до 48 млн грн, повідомляється в системі розкриття інформації Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України (НКЦПФР).

При цьому зазначається також, що номінальна вартість однієї акції становить 1 тис. грн, ціна розміщення – 4,541 тис. грн.

Мета розміщення цінних паперів: приведення розміру статутного капіталу у відповідність до норм закону України “Про страхування”. Отримані кошти планується спрямувати на розміщення на депозитних рахунках у банківських установах, придбання облігацій внутрішньої державної позики, придбання інших активів, прийнятних відповідно до закону України “Про страхування” та нормативно-правових актів Національного банку.

У повідомленні також уточнюється, що розміщення акцій може призвести до зміни власника великого пакета акцій емітента. На момент ухвалення рішення власником 99,8% статутного капіталу товариства є Оксана Кулешина.

Як повідомлялося, СК “Форте Лайф” (раніше – СК “Страховий союз життя”), зареєстрована 2005 року, спеціалізується на наданні послуг у сфері страхування життя.

У лютому 2021 року компанія повідомила, що ТОВ “Аструм Україна”, яке володіє 99% акцій страхової компанії “Форте Лайф” (Київ), скоротило свій пакет акцій до 0%, власником цього пакета акцій стала Оксана Кулешина.

, , ,