Business news from Ukraine

“ЕНЕРГОАТОМ” ТА АМЕРИКАНСЬКА WESTINGHOUSE ПІДПИСАЛИ УГОДУ ПРО ПОСТАЧАННЯ ЯДЕРНОГО ПАЛИВА НА ВСІ УКРАЇНСЬКІ АЕС

3 Червня , 2022  

Державне підприємство “НАЕК “Енергоатом” та американська 2 червня на майданчику Хмельницької АЕС підписали угоду про постачання ядерного палива на всі АЕС України, повідомили агентству “Інтерфакс-Україна” в НАЕК у п’ятницю.

“У зв’язку із відмовою від закупівлі російського ядерного палива “Енергоатом” домовився зі своїм стратегічним партнером – компанією Westinghouse – про збільшення обсягів постачання американського ядерного палива для всіх українських АЕС”, – зазначили в компанії.

Йдеться і про постачання ядерного палива для атомних енергоблоків, що діють, і для тих, які “Енергоатом” і Westinghouse лише планують побудувати в Україні.

Паливо постачатимуть із виробничого майданчика Westinghouse у Вестеросі у Швеції.

“Водночас компоненти тепловидільних збірок вироблятимуть в Україні на базі одного з відокремлених підрозділів НАЕК “Енергоатом”, який наразі завершує кваліфікацію з виробництва головок та хвостовиків для палива Westinghouse”, – наголосили в НАЕК.

Крім того, “Енергоатом” та Westinghouse 2 червня на ХАЕС підписали ще дві угоди: про збільшення з п’яти до дев’яти одиниць кількості ядерних енергоблоків, які будуватимуть за технологією AP 1000 в Україні, та про створення інженерно-технічного центру Westinghouse в Україні.

“Ми вдячні Westinghouse за багаторічну надійну співпрацю у сфері постачання ядерного палива на АЕС України та наміри швидко розгорнути виробництво його додаткових партій. Вісім років збройної агресії Росії довели, яким правильним кроком стала диверсифікація постачань ядерного палива. Це дало нам можливість три місяці тому впевнено прийняти рішення про відмову від російських поставок”, – заявив президент НАЕК “Енергоатом” Петро Котін, слова якого наведено в повідомленні компанії в телеграм-каналі в п’ятницю.

На початку березня цього року “Енергоатом” повністю відмовився від закупівлі російського ядерного палива після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

, , ,