Business news from Ukraine

ФДМ виставив на приватизацію Бджильнянський спиртзавод

20 Червня , 2024  

Фонд державного майна (ФДМ) виставив на онлайн-аукціон із приватизації Бджильнянський спиртзавод на Вінниччині за стартовою ціною 68,5 млн грн, повідомив голова ФДМ Віталій Коваль.

“Модернізація виробництва дасть змогу забезпечити економічну ефективність новому власнику, адже Вінницька область посідає лідируючу позицію з виробництва та експорту агропродукції. Це дає підприємству логістичні переваги та доступ до ресурсів”, – пояснив він у Facebook.

Згідно з повідомленням, державне підприємство спеціалізується на виробництві спирту та інших хімічних продуктів органічного походження, але з червня 2022 року не здійснює фінансово-господарської діяльності.

Єдиний майновий комплекс Бджильнянського спиртзаводу складається з 99 об’єктів нерухомості загальною площею 11570,6 кв м, 23 одиниць транспорту та спецтехніки, а також 727 одиниць обладнання.

Онлайн-аукціон відбудеться 24 червня в електронній торговій системі “Прозорро.Продажі”.

Коваль нагадав, що 2024 року відомство успішно провело 4 онлайн-аукціони з продажу об’єктів спиртової галузі. Сумарно їхня фінальна вартість склала 126,8 млн грн, що в середньому в 2,1 раза більше за стартову ціну.

“За результатом підприємства отримують нових власників та інвестиції для модернізації, а бюджет кошти від чесних і конкурентних продажів. Продовжуємо працювати над роздержавленням спиртової галузі через приватизацію для розкриття потенціалу”, – резюмував голова ФДМ.

За інформацією ФДМ, спиртзаводи – одні з найпопулярніших активів малої приватизації. Відомство планувало 2023 року повністю завершити приватизацію підприємств спиртової галузі, для чого збиралося провести онлайн-аукціони з продажу 26 спиртзаводів по всій країні. Однак деякі з них не відбулися.

, ,