Business news from Ukraine

FERREXPO ЗАТВЕРДИЛА ПОЛІТИКУ ВИПЛАТИ АКЦІОНЕРАМ 30% ВІЛЬНОГО ГРОШОВОГО ПОТОКУ

16 Листопада , 2021  

Рада директорів гірничорудної компанії Ferrexpo з активами в Україні затвердила політику виплат акціонерам, яка передбачає виплату 30% вільного грошового потоку, що формує основу дивідендів групи за результатами її діяльності у фінансовому році.

“Рада директорів продовжить оцінку додаткових виплат акціонерам у вигляді спеціальних дивідендів у періоди хороших фінансових та операційних показників групи”, – зазначається у релізі компанії у вівторок.

Водночас, уточнюється у документі, політика виплат акціонерам, а також оголошення та виплата дивідендів залишаються на розсуд ради залежно від фінансових результатів групи, її потреб у коштах, фінансових перспектив, економічних умов і в Україні, і в світі, та інших факторів, які рада вважає важливими.

Рада вважає, що вільний грошовий потік є найбільш підходящою фінансовою метрикою, яку Ferrexpo використовує у своїй політиці виплат акціонерам, враховуючи, що вона не передбачає капітальних вкладень та фінансову діяльність, а отже, не обмежує групу в її інвестуванні у свою діяльність в Україні та у ширшу логістичну мережу.

“Група досягла цільового порогу прибутковості акціонерів, оголошеного сьогодні, у кожному з останніх трьох календарних років…”, – констатується у релізі.

Ferrexpo додала, що оголошена політика була затверджена після розгляду з фінансовими консультантами групи та відповідає політиці інших металургійних та гірничодобувних компаній, що входять до групи компаній-аналогів.

Ferrexpo у першому півріччі 2021 року збільшила виручку на 74,3% – до $1 млрд 352,66 млн, а її чистий прибуток зріс у 2,7 разу – до $661,43 млн.

Чистий грошовий потік від операційної діяльності становив $661 млн проти $258 млн у першому півріччі 2020 року, що було зумовлено вищими цінами на залізорудну продукцію.

Протягом першого півріччя 2021 року дивідендні виплати становили $310 млн порівняно з $58 млн у першому півріччі 2020 року.

,