Business news from Ukraine

Фондові ринки АТР зростають слідом за Уолл-стріт

9 Вересня , 2022  

Фондові індекси найбільших держав Азіатсько-Тихоокеанського регіону (АТР) підвищуються на торгах у п’ятницю, слідуючи динаміки американського фондового ринку.

Інвестори, зокрема, аналізують статистичні дані з Китаю та оцінюють заяви глави Федеральної резервної системи (ФРС) США Джерома Пауелла.

ФРС повністю сфокусована на зниженні темпів інфляції в США, заявив Пауелл, виступаючи на онлайн-заході інституту Катона у четвер.

Пауелл в основному повторив заяви, зроблені ним під час недавнього симпозіуму в Джексон-Хоулі. Він зазначив, що ухвалив рішення бути гранично “коротким і точним” у ході симпозіуму, щоб підкреслити абсолютну відданість ФРС поверненню інфляції до 2% мети, пише газета The Wall Street Journal.

Тим часом Європейський центральний банк (ЄЦБ) підвищив усі три ключові відсоткові ставки на 75 б.п. за підсумками засідання у четвер. Базова процентна ставка за кредитами була підвищена до 1,25%, ставка за депозитами – до 0,75%, ставка за маржинальними кредитами – до 1,5%. Регулятор заявив про намір продовжити зростання ставок на наступних кількох засіданнях.

Біржі Південної Кореї закриті (осіннє свято Чхусок – день повного місяця).

Японський Nikkei 225 до 8:14 МСК піднявся на 0,6%.

У лідерах зростання серед компонентів індексу є акції транспортної компанії Nippon Yusen K.K. (+3,6%), що надає медпослуги онлайн M3 Inc. (+3,3%) та виробника кольорових металів Dowa Holdings Co. Ltd. (+2,8%).

Котирування акцій найбільшого роздрібного продавця одягу в Азії Fast Retailing зростають на 0,6% автомобільної Nissan Motor Co. – Знижуються на 0,9%.

Китайський Shanghai Composite до 8:16 МСК додав 0,6%, тим часом гонконгський Hang Seng збільшився на 2,4%.

Темпи інфляції у Китаї у серпні несподівано сповільнилися, що говорить про послаблення внутрішнього попиту за умов карантинних обмежень. Споживчі ціни (індекс CPI) минулого місяця збільшилися на 2,5% у річному вираженні після зростання на 2,7% у липні, повідомило Державне статистичне управління (ДСУ) КНР.

Аналітики в середньому очікували на прискорення темпів зростання до 2,8%, за даними Trading Economics.

Ціни виробників (індекс PPI) у КНР минулого місяця збільшилися на 2,3% у річному вираженні – мінімальними темпами за 18 місяців. Консенсус-прогноз аналітиків передбачав уповільнення зростання у серпні до 3,1% із 4,2% у липні.

Лідерами зростання Гонконгу є акції девелоперів Country Garden Holdings Co. Ltd. (+15%), Country Garden Services Holdings Co. Ltd. (+9,5%) та Longfor Group Holdings Ltd. (+6,1%).

Австралійський індикатор S&P/ASX 200 із відкриття ринку зріс на 0,6%.

Ринкова вартість найбільших гірничодобувних компаній світу BHP та Rio Tinto підвищилася на 2,5% та 2,2% відповідно.

, ,