Business news from Ukraine

Фондові ринки найбільших держав АТР впевнено зростають у четвер

29 Вересня , 2022  

Фондові ринки найбільших держав Азіатсько-Тихоокеанського регіону у четвер впевнено зростають після падіння напередодні.

Азіатські індекси головним чином випливають з динаміки ринку акцій США, який закрив торги середовища зростанням на тлі спроб Банку Англії обмежити суттєву волатильність на ринках облігацій. Банк Англії ухвалив рішення призупинити початок оголошеної раніше програми продажу державних облігацій і натомість почне купівлі держбондів на тлі різкого зростання їхньої прибутковості.

Значення японського індексу Nikkei 225 до 8:15 кв піднялося на 1%.

Лідером зростання виступають акції фармацевтичної Eisai Co. Ltd. (+17,5%), виробника музичних інструментів Yamaha Corp. (+6,7%) та медичної Shionogi & Co. Ltd. (+6,2%).

Тим часом акції рітейлера Nishimatsuya Chain Co. дешевшають на 8,2% після того, як компанія погіршила річний прогноз, пославшись на падіння ієни і високі витрати.

Китайський індекс Shanghai Composite до 8:20 МСК виріс на 0,36%, гонконгський Hang Seng – на 1,1%.

До лідерів зростання котирувань на Гонконзькій фондовій біржі входять папери Alibaba Group Holding (SPB: BABA) Ltd. (+4,3%), енергетичної China Shenhua Energy Co. Ltd. (+3,3%) та пивоварній Budweiser Brewing Co. APAC Ltd. (+2,6%).

У той же час, ціна акцій девелопера CIFI Holdings (Group) Co. (-22,1%) впала до мінімуму з моменту розміщення після повідомлення, що компанія зіткнулася з проблемами у фінансуванні своїх численних проектів у місті Тяньцзінь.

Папери виробника електромобілів Zhejiang Leapmotor Technology Co. та підрозділи China Vanke – Onewo Inc. розпочали дебютні торги у Гонконгу падінням на 30% та 8% відповідно.

Південнокорейський індекс Kospi на 8:30 МСК збільшився на 1,2%.

Котирування паперів одного з найбільших у світі виробників чіпів та споживчої електроніки Samsung Electronics Co. зростають на 1,4%, автовиробника Hyundai Motor – на 2%.

Австралійський індикатор S&P/ASX 200 із відкриття ринку додав 2%.

Акції найбільшої гірничодобувної компанії світу BHP дорожчають на 3,1%, тоді як вартість паперів іншого представника галузі Rio Tinto збільшилась на 1,6%.

Споживчі ціни в Австралії у серпні зросли на 6,8% у річному вираженні після підйому на 7% у липні, показали дані статистичного відомства країни.

Уповільнення темпів інфляції пов’язане насамперед із нижчими темпами зростання цін на пальне – на 15% у серпні порівняно з 43,3% у липні. Ціни на продукти харчування та напої піднялися на 9,3%.

Статистичне бюро Австралії публікує місячні дані щодо інфляції вперше. Раніше відомство оприлюднило цю доповідь за квартал. Експерти пояснюють це тим, що інфляція в країні за останній рік сильно прискорилася і рідкісна публікація даних ускладнює прогнозування та ухвалення рішень політиками та банкірами. Дані щодо інфляції у третьому кварталі, як очікується, будуть опубліковані 26 жовтня.

,