Business news from Ukraine

ІМК планує у 2023-2033 інвестувати $233 млн у Smart Green Strategy

21 Червня , 2023  

Агрохолдинг ІМК планує у 2023-2033 рр. інвестувати близько $233 млн у реалізацію Smart Green Strategy.

Як повідомила група компаній на Варшавській фондовій біржі у вівторок, ця стратегія спрямована, зокрема, на підвищення операційної ефективності, зниження споживання викопного палива, скорочення викидів парникових газів та інвестування в купівлю сільськогосподарських земель в Україні.

За інформацією агрохолдингу, за кожним стратегічним напрямом розроблено проєкти сталого сільського господарства.

Зазначається, що кошти на реалізацію стратегії надходитимуть із власних джерел і позикових коштів. Їх спрямують на підвищення операційної ефективності завдяки впровадженню нових технологій та сталого екологічного розвитку.

Зазначено, що агрохолдинг має намір повністю замінити обладнання для обприскування сільгоспкультур для скорочення на 50% використання пестицидів. Також планується замінити зерносушарки на більш продуктивні та перевести частину з них на біопаливо для зниження споживання природного газу. Крім того, компанія планує модернізувати сівалки, щоб забезпечити більш швидкий і якісний посів.

Крім цього, у 2023 році агрохолдинг планує закупити 75 нових зерновозів. За його оцінкою, це знизить споживання дизельного палива і викиди вихлопних газів, а також дасть змогу компанії перевозити врожай для подальшого експорту.

До 2033 року ІМС має намір перевести 80% оброблюваного земельного банку на технологію спрощеного обробітку ґрунту (перехід від оранки до глибокого розпушування), що дасть змогу скоротити викиди СО2 і поліпшити стан ґрунтів.

Згідно з прес-релізом, частину коштів ІМК спрямує на купівлю землі, скориставшись змінами законодавства, завдяки яким агрокомпанії можуть купувати землю у власність. Поки що оброблювана агрохолдингом земля перебуває в оренді.

Програмою передбачено також розвиток і підтримку місцевих громад у регіонах, де працюють ферми ІМК.

“Наша стратегія враховує напрямок інтеграції України з ЄС і пов’язану з цим необхідність скорочення викидів газу та скорочення споживання викопного палива. Наша програма довгострокова, але окремі її елементи ми реалізуємо вже цього року”, – повідомив президент агрохолдингу Алекс Ліссіца.

ІМК спеціалізується на вирощуванні зернових, олійних культур і виробництві молока в Україні. Обробляє близько 123,3 тис. га землі в Полтавській, Чернігівській та Сумській областях. Володіє потужностями зі зберігання 554 тис. тонн зернових і олійних культур.

Агрохолдинг ІМК у січні-березні 2023 року одержав $4,10 млн чистого збитку, що у 2,6 раза менше, ніж за аналогічний період минулого року, і багато в чому зумовлено зростанням витрат на логістику та дистрибуцію. Виручка холдингу збільшилася на 11% – до $41,96 млн, з якого $35,03 млн склав експорт. Валовий прибуток ІМК завдяки зниженню собівартості зріс у 3,9 раза – до $8,60 млн. Через зростання витрат на логістику та дистрибуцію вдвічі (до $9,40 млн) зафіксовано операційний збиток у $2,85 млн, що вдвічі краще за показник першого кварталу 2022 року.

,