Індійську космічну обсерваторію для вивчення Сонця Aditya-L1 у суботу було успішно виведено на гало-орбіту в районі точки Лагранжа L1 – за 1,5 млн км від Землі, повідомила Індійська організація космічних досліджень (ISRO).
“Виведення обсерваторії для вивчення Сонця Aditya-L1 на гало-орбіту було здійснено близько 16:00 за Індійським часом (12:30 за Києвом) 6 січня 2024 року”, – йдеться в повідомленні організації.
Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді назвав виведення апарату на гало-орбіту “свідченням невблаганної самовідданості індійських вчених у проведенні найскладніших космічних місій” і заявив, що Індія і далі розширюватиме межі наукового знання на благо людства.
За даними організації, цю гало-орбіту обрали, щоб мінімізувати кількість маневрів з її корекції, і тим самим скоротити споживання палива для забезпечення роботи обсерваторії на термін 5 років.
Обсерваторія Aditya-L1 обладнана різним корисним навантаженням для проведення наукових досліджень. Вона вивчатиме фотосферу і хромосферу Сонця, а також її верхній шар – Сонячну корону за допомогою приладів для виявлення магнітних полів і електромагнітних частинок, спектрометрів і коронографів.
Вчені розраховують отримати нові дані, які допоможуть зрозуміти причини корональних викидів маси (викидів речовини із сонячної корони) і сонячних спалахів, а також вивчити космічну погоду і магнітне поле в районі точки L1.