Business news from Ukraine

Іспанія визнає Палестину в кордонах 1967 року

28 Травня , 2024  

Уряд Іспанії у вівторок висловився за визнання держави Палестина в кордонах 1967 року, повідомляє іспанський телеканал RTVE.

“Іспанія приєднається до більш ніж 140 країн, які вже визнали Палестину як державу. Це історичне рішення, єдина мета якого – сприяти досягненню миру між ізраїльтянами і палестинцями”, – заявив на прес-конференції за підсумками засідання уряду прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес. Трансляцію прес-конференції вів іспанський телеканал RTVE.

Він зазначив, що “вона не спрямована проти будь-кого, і особливо Ізраїлю”. За словами Санчеса, Мадрид визнає Палестину в межах 1967 року. Він уточнив, що сподівається на створення Палестини, що охоплює Західний берег річки Йордан і сектор Газа зі столицею в Східному Єрусалимі, керованою Палестинською національною адміністрацією.

Іспанія визнала Палестину разом з Ірландією і Норвегією, це породило серйозну політичну кризу у відносинах з Ізраїлем.

Після того, як стало відомо про рішення цих трьох країн визнати незалежність палестинської держави, МЗС Ізраїлю оголосило про відкликання послів в Іспанії, Ірландії та Норвегії для консультацій і пригрозило цим країнам “серйозними наслідками”. Послів цих країн викликали в МЗС Ізраїлю.

,