Кабінет міністрів України затвердив перші шестирічні плани управління для восьми річкових басейнів України: Дніпра, Дону, Дністра, Вісли, Південного Бугу, річок Приазов’я, Причорномор’я, а також Криму до 2030 року, повідомило Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України в п’ятницю.
«Це дорожні карти про те, як на практиці поліпшити якість поверхневих і підземних вод. Вони допоможуть оцінити стан українських водних ресурсів, зокрема, внаслідок впливу воєнних дій, а також визначити шляхи досягнення «хорошого» стану вод», – розповіла міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук.
Зазначається, що наступним кроком має стати реалізація заходів планів управління річковими басейнами. «Це один із ключових індикаторів у секторі «Якість води» під час переговорного процесу щодо вступу України до ЄС», – ідеться в повідомленні.
Реалізація планів управління річковими басейнами спрямована на розв’язання таких головних водно-екологічних проблем: забруднення поверхневих вод органічними, біогенними та небезпечними речовинами; гідроморфологічні зміни; забруднення та виснаження підземних вод; зміна клімату; зменшення впливу інфраструктурних об’єктів на стан вод; засмічення водних об’єктів побутовими відходами; біологічне забруднення (розповсюдження інвазійних видів); вплив воєнних дій.
«Плани управління річковими басейнами дадуть змогу Україні виконати свої євроінтеграційні зобов’язання та гармонізувати свою водну політику з Водною рамковою директивою ЄС. Готуючи їх, Україна скористалася досвідом Австрії, Словаччини, Румунії, Польщі, Угорщини, Франції та Естонії», – наголошується в повідомленні відомства.