Канадська гірничорудна компанія Black Iron Inc. з активами в Україні, незважаючи на війну, продовжує просування Шиманівського залізорудного проекту через переговори з Міністерством оборони щодо передачі землі, оформлення угоди про підтримку інвестицій з урядом країни та отримання дозволів на видобуток корисних копалин та їх переробку.
Згідно з прес-релізом компанії, земля, прилегла до Шиманівського рудного тіла, необхідна для розміщення майбутньої збагачувальної фабрики, складів порожньої породи та хвостосховища, належить уряду України та використовується Міністерством оборони для навчальних цілей. Обговорення з Міноборони призвели до угоди про попередню суму коштів, яку Black Iron має виплатити як компенсацію за отримання цієї ділянки землі у своє користування.
“Зусилля зараз зосереджені на укладанні договору, що зобов’язує, про передачу цієї землі (у користування Black Iron – ІФ) після встановлення миру в Україні”, – констатується в прес-релізі.
Крім того, Black Iron також веде переговори з урядом України щодо угоди про підтримку інвестицій, яка включатиме кілька переваг, таких як сталість законодавства (умов роботи компанії – ІФ) та звільнення від сплати ввізних мит на обладнання, необхідне для реалізації проекту.
У свою чергу, керівництво Black Iron підготувало великий звіт, що охоплює декілька аспектів проекту, таких як передбачувані нові робочі місця, податкові платежі та соціальні пільги. Перед тим, як подавати цей документ, необхідно буде внести деякі зміни до законодавства України, щоб Black Iron відповідав вимогам, і наразі робота в цьому напрямку йде повним ходом, наголошується в прес-релізі.
“Щоб наші дозволи залишалися дійсними, нині в Україні ведеться робота з оновлення геологічних та гірничих планів. Нарешті, поки зацікавлені особи Black Iron чекають миру в Україні, щоб довести Шиманівський проект до стадії будівництва, керівництво розглядає нові потенційні проекти для підвищення акціонерної вартості. “, – резюмується у прес-релізі.
Як повідомлялося, Black Iron у жовтні 2010 року придбала в інвестгрупи EastOne українського бізнесмена Віктора Пінчука кіпрську “дочку” Geo-Alliance Ore East Limited разом із ліцензіями за $13 млн, потім перейменувавши її на BKI Cyprus. Основні активи – 99% у ТОВ “Шиманівське Стіл” та “Зеленівське Стіл” (обидва – Дніпро).
У липні 2013 року після низки проблем із реалізацією проекту Black Iron повідомила про угоду з найбільшою українською гірничо-металургійною групою “Метінвест” щодо розвитку своїх залізорудних активів. Metinvest B.V. заплатила Black Iron Inc. $20 млн і придбала 49% у BKI Cyprus. Однак пізніше “Метінвест” вийшов із проекту.
Шиманівське залізорудне родовище оточене п’ятьма іншими діючими видобувними підприємствами, включаючи залізорудний комплекс ArcelorMittal. Інфраструктура, включаючи доступ до електроенергії, залізничних і портових об’єктів, на думку Black Iron, дозволить швидко реалізувати проект до стадії виробництва.
Згідно з презентацією від травня 2021 року, очікувані капітальні інвестиції в запуск першого етапу оцінюються в $452 млн, другого – $364 млн. першому етапі та 8 млн тонн на рік – на другому.