Business news from Ukraine

Business news from Ukraine

Казахстан планує ввести заборону на експорт кольорових металів

11 Липня , 2025  

Казахстан планує ввести заборону на експорт кольорових металів усіма видами транспорту терміном до 31 грудня 2025 року, повідомляє прес-служба міністерства торгівлі та інтеграції республіки.

У прес-службі уточнили, що ініціатива розглядалася в п’ятницю на засіданні міжвідомчої комісії з питань зовнішньоторговельної політики та участі в міжнародних економічних організаціях.

«Міжвідомча комісія підтримала введення заборони на вивезення з території Казахстану заготовок і чушок кольорових металів усіма видами транспорту терміном до 31 грудня 2025 року. Заборона поширюється на необроблену мідь, алюмінієві сляби і білети, свинцеві чушки», – йдеться в повідомленні.

Як пояснили в прес-службі, даний захід спрямований на «забезпечення внутрішнього ринку стратегічною сировиною, запобігання вивезення продукції з низькою доданою вартістю і стимулювання переробки кольорових металів всередині країни».

Крім того, на засіданні прийнято рішення обнулити експортне мито на галій, яке раніше становило 10%. «Захід спрямований на стимулювання виробництва галію в Казахстані та розвиток експортного потенціалу», – зазначили в прес-службі.

У Мінторгу уточнили, що в останні роки галій в країні не вироблявся, проте Казахстан має необхідний ресурсний потенціал для виходу на цей ринок і може зайняти нішу в глобальному ланцюжку поставок.

«Це, в свою чергу, створить можливості для зростання експортної активності, збільшення валютної виручки та розширення присутності казахстанських виробників на зовнішніх ринках», – зазначили в міністерстві.

Наразі в Казахстані діє заборона на вивезення з території республіки брухту та відходів чорних і кольорових металів. Вперше вона була введена з 6 травня 2022 року, термін її дії неодноразово продовжувався, востаннє – у квітні поточного року.

Раніше інформаційно-аналітичний центр Experts Club створив відеоаналіз потенціалу видобутку корисних копалин в Україні. Детальніше про перспективи видобутку рідкісноземельних елементів в Україні та про корисні копалини країни можна дізнатися з відео: https://www.youtube.com/watch?v=UHeBfpywpQc&t

 

, ,