Кількість резидентів “Дія.City” з жовтня 2023 року зросла на 24 – більш ніж до 760 компаній, випливає з повідомлення Міністерства цифрового розвитку (Мінцифри) у “Фейсбуці” в п’ятницю.
“Бізнес продовжує обирати Україну для розвитку. До унікального правового та податкового простору “Дія.City” приєдналося понад 760 резидентів”, – ідеться в повідомленні.
Зазначається, що серед новачків, які приєдналися до “Дія.City”, – Roboneers – український виробник систем ситуаційної обізнаності та наземних роботизованих комплексів. Роботи, які виробляє ця компанія, можуть рухатися за військовими підрозділами на полі бою і нести на собі спорядження. До “Дія.City” приєднався і Nibulon, лідер зернового експорту України.
У Мінцифри додали, що до спеціального правового та податкового режиму долучився IT-підрозділ компанії Nibulon Digital, який наразі працює над е-документообігом та системою ефективного землеробства.
Серед нових резидентів – Itera, одна з найдосвідченіших скандинавських технологічних компаній, що спеціалізується на комунікаціях і надає рішення майже у 20 країнах світу; Melexis R&D – міжнародна високотехнологічна компанія, що виробляє аналого-цифрові мікросхеми для сфери автомобільної електроніки; TAF Drones – міlitary-tech-компанія з виробництва FPV-дронів, акумуляторів та інших технологій для української армії. Як уточнюється, у вересні компанія відвантажила для ЗСУ 6 тис. FPV-дронів, у листопаді – понад 10 тис.
Крім того, резидентами “Дія.City” стали український розробник мобільних застосунків DevLight і харківська компанія, яка розробляє софт CodeIT.
За даними Мінцифри на кінець жовтня, кількість резидентів “Дія.City” сягала 736.
У відомстві нагадують, що серед переваг “Дія.City” – 5%-вий ПДФО, 22%-вий ЄСВ і 1,5%-вий військовий збір від мінімальної зарплати. Крім того, статус резидента “Дія.City” дає перевагу при бронюванні співробітників, знижуючи кількість необхідних критеріїв, яким має відповідати підприємство, до двох із шести.