Business news from Ukraine

Кількість трудових мігрантів з Узбекистану до Росії скоротилася в чотири рази

25 Червня , 2024  

В Узбекистані обговорюється можливе зниження потоку трудових мігрантів до Росії у зв’язку зі збільшенням попиту робочої сили всередині країни. Про це заявив керівник відділу Агентства із зовнішньої трудової міграції при Міністерстві зайнятості та скорочення бідності Алішер Рузієв.

За останні роки кількість трудових мігрантів з Узбекистану до Росії скоротилася з 4-6 мільйонів до одного мільйона осіб. Ця негативна динаміка, на думку прес-секретаря Президента Узбекистану Шерзода Асадова, зумовлена успішністю реформ, що проводяться в країні.

Він зазначив, що наразі в Узбекистані відбувається будівельний бум, тому заробітні плати робітників уже наблизилися до рівня деяких об’єктів у Росії. Це призводить до ситуації, коли багато громадян можуть не бачити сенсу у трудовій міграції до Росії через те, що зарплати всередині країни стають все більш конкурентоспроможними, повідомляє АН Прайм.

Крім цього, зазначається, що за останні роки Агентство із зовнішньої трудової міграції розширило географію працевлаштування громадян Узбекистану за кордоном, що допомогло задовольнити попит на робочу силу у країнах Європи. Це є частиною стратегії агентства з адаптації до умов, що змінюються на ринку праці.

Згідно з офіційними даними, близько двох мільйонів громадян Узбекистану перебувають на заробітках за межами країни, зокрема близько одного мільйона в Росії, що становить приблизно 20% економічно активного населення.

Джерело

 

,