У Державному фонді сприяння молодіжному житловому будівництву (Держмолодьжитло) відбувся 12-й етап відбору одержувачів пільгового іпотечного кредиту для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) за рахунок коштів гранту Німецької кредитної установи KfW.
За його підсумками, 500 переможців отримають житлові кредити на вигідних умовах.
“Спасибі уряду Німеччини за системну підтримку в такий тяжкий час для України. Адже житлова програма реалізується в рамках угоди про фінансову співпрацю між Кабінетом міністрів України та урядом Федеративної Республіки Німеччина. Отже, ще 500 сімей із внутрішніх переселенців мають можливість отримати пільговий кредит для придбання житла “, – цитується у прес-релізі заступник міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська.
Відбір переможців програми “Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб” було здійснено за допомогою генератора випадкових чисел із застосуванням програмного забезпечення (сервіс RandomPicker.com).
За умовами програми, кредити ВПО надаватимуться на строк до 20 років під 3% річних, виходячи з нормативної площі житла (21 кв. м загальної площі на особу та додатково 10,5 кв. м на сім’ю).
Як повідомлялося, Держмолодьжитло 20 вересня провів 11-й етап відбору учасників програми “Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб”. Було відібрано 500 переможців.
На цей час за результатами проведених відборів видано 411 іпотечний кредит на загальну суму 515,6 млн грн.
У відкритому реєстрі кандидатів на отримання кредиту за вказаною програмою зареєстровано 29,961 тис. заяв.
Програму “Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб” реалізують Держмолодь та Міністерство реінтеграції тимчасово окупованих територій.
Проект фінансується за рахунок EUR25,5 млн. гранту уряду Німеччини, наданих у рамках міжурядової угоди через KfW.
Об’єктами кредитування можуть бути квартира в багатоквартирному житловому будинку або одноквартирний житловий будинок, які прийняті в експлуатацію не більше 50 років тому або реконструйовані пізніше – 25 років тому.
Зареєструватися для участі у програмі можна через портал державних послуг “Дія” або в регіональних управліннях Держмолодьжитла.
На момент старту програми в Україні було близько 1,5 млн ВПО, з них близько 120 тис. користувалися цифровою довідкою переселенця у додатку “Дія”.