Під час оформлення кредиту позичальник може отримати три варіанти відповіді:
Приклад: заявник запрошує кредит на суму 20 тис. грн терміном на 30 днів. Фахівець МФО після вивчення заявки повідомляє, що готовий схвалити кредит на 10 тис. грн терміном на 14 днів.
Чому так буває? Можливо, під час перевірки з’ясувалося, що позичальник раніше мав проблеми з виплатами позик (погана кредитна історія). Причиною також може бути низький дохід, зазначений у заявці.
Найбільша кількість відмов за кредитами — у банківських структурах. Значно лояльніше до потенційних позичальників ставляться в мікрофінансових організаціях (МФО), де взяти кредит онлайн можуть навіть ті, хто раніше мав проблеми зі своєчасним погашенням позик. МФО відмовляють у кредитуванні тим, хто має невиплачену позику у цій самій організації. Клієнти, у яких є відкриті позики в інших фінансових установах, кредит у МФО цілком можуть отримати (за винятком злісних неплатників).
Як уникнути відмови у видачі кредиту?
Перегляньте умови кредитних програм різних МФО, підберіть відповідні варіанти за сумами, термінами, граничним віком позичальників, способом видачі грошей та погашення боргу. Перевірте, чи надає вибраний кредитор можливість продовжувати кредити (опція «пролонгація»).
Для пролонгації зазвичай достатньо внести відсотки за користування кредитом. Наприклад, якщо загальна сума боргу становить 2200 грн, з яких 2000 грн — це тіло кредиту, для продовження терміну позики потрібно погасити лише 200 грн.