Курс долара США помірно опускається до основних світових валют вранці в понеділок, інвестори продовжують оцінювати динаміку американської інфляції та майбутню траєкторію грошово-кредитної політики Федеральної резервної системи.
Тим часом обсяг торгів на валютному ринку в понеділок нижчий за звичайний, оскільки біржі США закриті у зв’язку зі святкуванням Дня Мартіна Лютера Кінга, зазначає Trading Economics.
Розрахований ICE індекс, що показує динаміку долара США відносно шести валют (євро, швейцарський франк, єна, канадський долар, фунт стерлінгів і шведська крона), опускається на 0,23%, торгуючись на мінімумі за понад сім місяців.
Минулого тижня стало відомо, що споживчі ціни (індекс CPI) у США в грудні зросли на 6,5% порівняно з тим самим місяцем минулого року, сповільнившись порівняно з 7,1% у листопаді. Інфляція опустилася до мінімуму з жовтня 2021 року.
Ослаблення інфляційного тиску в Сполучених Штатах може стати вирішальним аргументом на користь подальшого уповільнення темпів посилення грошово-кредитної політики Федеральною резервною системою.
Пара євро/долар на 7:42 кск торгується на рівні $1,0859 проти $1,0833 на закриття сесії минулої п’ятниці, євро додає понад 0,2%.
Курс долара до ієни знизився на 0,1% і становить 127,71 ієни порівняно зі 127,86 ієни на кінець минулої сесії.
Фунт стерлінгів зростає на 0,2% і торгується на позначці $1,2262 проти $1,2234 наприкінці минулого тижня.
Тим часом курс юаня, торги яким проходять на території материкового Китаю, становить 6,7007/$1 порівняно з 6,7030/$1 на закриття попередньої сесії.
Як повідомлялося, Народний банк Китаю (НБК, центробанк країни) у понеділок влив у фінансову систему 779 млрд юанів ($116,2 млрд) у рамках програми середньострокового кредитування (MLF).
Водночас ставку за кредитами строком на рік, що видаються в рамках MLF, було збережено на рівні 2,75% річних, ідеться в повідомленні НБК. Вона залишається без зміни п’ятий місяць поспіль.