Business news from Ukraine

“Київстар” збільшив покриття 4G та побудував 600 нових БС

20 Листопада , 2023  

Найбільший український мобільний оператор “Київстар” у липні-вересні 2023 року збільшив покриті мережі 4G, побудував 600 нових і модернізував 1,5 тис. базових станцій, повідомила його пресслужба.

“Команда “Київстару” в третьому кварталі 2023 року побудувала ще 600 нових базових станцій 4G, а також модернізувала майже 1,5 тис. базових станцій мобільного зв’язку. До мережі 4G підключено ще 54 населених пунктів. Наразі зв’язок 4G від “Київстар” доступний для 94,7% населення на підконтрольній території”, – зазначено в повідомленні.

Також повідомляється, що капітальні витрати “Київстару” за цей період перевищили 3,7 млрд грн, завдяки чому понад 99% мережі зв’язок на підконтрольній Україні території працює у звичайному режимі. У планах – $600 млн інвестицій у розвиток нових технологій зв’язку найближчі три роки.

За даними оператора, у третьому кварталі цього року абоненти збільшили використання послуг мобільного інтернету на 17,7% порівняно з аналогічним періодом минулого року. При цьому кількість користувачів послуг 4G зросла на 13,1% – до 13,7 млн, що стало можливим завдяки розвитку мережі 4G і запропонованим тарифам із більшим об’ємом мегабайт.

Водночас зазначається, що загальна кількість абонентів у третьому кварталі знизилася на 1,1% через вплив чинників війни, зокрема міграції населення за межі країни, тимчасової окупації низки населених пунктів.

Як повідомляє пресслужба, “Київстар” продовжив розвивати цифрові сервіси для онлайн-освіти, турботи про здоров’я, послуги цифрового телебачення “Київстар TV”. За її даними, у третьому кварталі кількість абонентів-користувачів мультисервісних послуг зросла на 21,4%.

Крім того, “Київстар” продовжив реалізацію благодійних проєктів для допомоги абонентам та українському суспільству. Зокрема, реалізується проєкт “Нам тут жити”, мета якого – очищення території України від вибухонебезпечних предметів. Для цього проєкту, завдяки сервісам компанії, вдалося зібрати 120 млн грн. При цьому внесок оператора безпосередньо перевищив 20 млн грн.

Раніше повідомлялося, що “Київстар” зосередиться на розвитку технології LTE. (Long Term Evolution – бездротова мережа з підвищеними вимогами і пропускною спроможністю від 10 Мбіт/с.) До 2026 року рівень покриття в Україні буде доведено до 98%.

,