Міністерство фінансів України нагадало, що з 1 січня звітного 2025 року почав діяти оновлений перелік держав (територій) для цілей трансфертного ціноутворення.
У міністерстві зазначають, що це передбачено законом №3813-IX, ухваленим 18 червня 2024 року, про особливості податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків із високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства. Сам перелік затверджено постановою Кабінету Міністрів №1505 від 27 грудня 2024 року.
Зазначається, що під час визначення переліку держав для цілей трансфертного ціноутворення уряд України враховує такі критерії: держави (території), занесені до затвердженого Кабміном переліку офшорних зон; держави (території), занесені до переліку держав (юрисдикцій), що не виконують або неналежно виконують рекомендації FATF; держави (території), компетентні органи яких за результатами двох послідовних звітних (податкових) періодів (років) не забезпечують своєчасного і повного обміну інформацією про податкову політику з платниками податків, а також не здійснюють обмін даними про податкові ризики.
У Мінфіні вважають, що ці зміни мають важливе значення для українського бізнесу, оскільки стосуються ефективного управління ризиками у сфері трансфертного ціноутворення для забезпечення фінансової стабільності компаній.
Як повідомлялося, оновлений перелік держав (територій) замість 78 містить 46 держав (територій). До переліку занесено держави зі списку офшорних зон, затвердженого урядом, та «чорного списку» FATF, а також держави (території), що не забезпечують своєчасного та повного обміну податковою та фінансовою інформацією.
Йдеться про 9 держав і територій: Американське Самоа, Гуам, КНДР, М’янму, Намібію, Нідерландські Антильські острови, Олдерні, Тринідад і Тобаго, а також Фіджі.
Згідно з ухваленою постановою, з переліку вибула 41 країна або територія, зокрема: Бахрейн, Боснія і Герцеговина, Бруней, Бурунді, Гваделупа, Гватемала, Особливий адміністративний район Китаю Гонконг (ЄС), Джибуті, Домініканська Республіка, Ірландія, Автономне співтовариство Канарські острови Королівства Іспанія, Кабо-Верде, Катар, Киргизстан, Кіпр, Автономний край Косово і Метохія Республіки Сербія, Куба, Кюрасао, Лаос, Ліван, Маврикій.
Серед виключених із переліку також – Особливий адміністративний район Китаю Макао, Колишня Югославська Республіка Македонія, Федеративна територія Лабуан Малайзії, Марокко, Мартініка, Федеративні Штати Мікронезії, Молдова, ОАЕ, Оман, Парагвай, Співдружність Північних Маріанських островів, Автономний регіон Мадейра Португальської Республіки, Сан-Маріно, Сан-Томе і Прінсіпі, Судан, Тимор-Лешті, Туркменістан, Узбекистан і Чорногорія.
Джерело: http://relocation.com.ua/ministry-of-finance-updated/