Business news from Ukraine

Міністр соціальної політики вважає, що вдасться уникнути подвійного резидентства для громадян України за кордоном

5 Серпня , 2022  

Міністр соціальної політики Оксана Жолнович розраховує, що вдасться уникнути подвійного резидентства для громадян України за кордоном.

“Є ризики, але я думаю, що вдасться уникнути подвійного резидентства. Під час останньої розмови, коли у нас був міністр соціальної політики та праці Німеччини, я йому ставила це питання. Зокрема, що у нас виникають проблеми, оскільки у Німеччині дуже багато наших людей, які продовжують працювати в Україні дистанційно або як ФОП і сюди платять податки, і чи є необхідність для них зареєструватися? Він не зміг відповісти, тому що для них це теж челендж. , – сказала Жолнович в ексклюзивному інтерв’ю агенції “Інтерфакс-Україна”, коментуючи ситуацію з переговорами з міжнародними партнерами щодо податкового резидентства для громадян України за кордоном.

Щодо перспективи запровадження загальних пенсійних виплат для переміщених українців, які отримали статус тимчасового захисту та працювали в країнах Європейського Союзу, міністр заявила, що це може бути лише за двосторонніми угодами, які Україна вже підписана про взаємне визнання страхового стажу.

На уточнююче запитання, чи не розглядаються якісь нові глобальні проекти на цю тему у зв’язку із сьогоднішніми обставинами, Жолнович зазначила, що Україна перебуває в процесі європейської інтеграції, і є відповідні директиви ЄС, які дозволяють щось подібне.

“Але це буде рух в обидві сторони. Тобто, якщо ми укладемо угоду, що нашим громадянам, які працюють у Польщі, страховий стаж зараховується, тоді полякам, які працюють в Україні, ми теж повинні зараховувати і платити пенсію. Це копітка робота, яка передбачає синхронізацію двох пенсійних систем кожної окремої країни. Очевидно, вона продовжуватиметься, але ми маємо враховувати і наше економічне становище. Якщо українську пенсію у Великій Британії виплатити буде дуже просто, то пенсію Великій Британії в Україні не зовсім”, – констатувала вона.

, ,